POZnań

Doktorat w 3 minuty!

Studenci  Foto: gpointstudio / OLX - materiały prasowe

W tym roku po raz pierwszy wyjątkowy  ogólnoświatowy konkurs z zakresu komunikacji naukowej, organizowany jest w stolicy Wielkopolski. W ramach Three Minute Thesis doktoranci mają trzy minuty, aby wygłosić ciekawą prezentację na temat prowadzonej pracy naukowej i jej znaczenia dla społeczeństwa.

konkurs Złota Mysz 2011 na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu3MT nie ma na celu trywializacji badań naukowych lub ich nadmiernego uproszczenia, ale stawia doktorantom wyzwanie, aby przedstawić swoje idee oraz odkrycia naukowe w sposób zwięzły i zrozumiały dla szerokiego, zróżnicowanego grona odbiorców – mówi Aleksandra Kwiecień, organizator konkursu.

Pierwsza polska edycja konkursu Three Minute Thesis stworzonego przez australijski The University of Queensland odbyła się w Łodzi w 2014 r.

Opowiedzieć o swojej pracy naukowej w trzy minuty to prawdziwe wyzwanie. Liczymy na doktorantów z naszego regionu – wiemy, że drzemie w nich niesamowity potencjał naukowy – podkreśla Sylwia Jurga z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Do konkursu aplikować mogą także studenci z innych uczelni.

Prezentacje naukowe będzie można oglądać podczas eliminacji konkursowych 1 i 2 marca 2017 r. oraz finału, który odbędzie się 3 marca 2017 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Użyte w artykule zdjęcia: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, gpointstudio / OLX - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz