POZnań

Do You Know Poznań?

Poznaniacy, oprócz mieszkańców Warszawy i Śląska, najczęściej podobno dodają zdjęcia w serwisie internetowym Do You Know Polska?, który został stworzony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Portal jest połączeniem słownika mowy potocznej oraz zdjęć naszego kraju, jakich trudno szukać w tradycyjnych przewodnikach turystycznych.

do you know Polska - Poznan Foto: do you know Polska - Poznan

Doyouknowpolska.pl powstał z potrzeby pokazania Polski widzianej oczami młodych ludzi – mówią jego twórcy – język, jakim się posługują młodzi Polacy oraz fotografie przedstawiające ich zainteresowania, pasje, sposób spędzania czasu tworzą ciekawy i nowoczesny obraz naszego kraju. Sam serwis ma też być platformą bezpłatnej promocji dla poszczególnych miast i regionów.

W całym serwisie znaleźliśmy jednak zaledwie dwa zdjęcia z Poznania, choć jak informują osoby zarządzające stronami internetowymi każdego dnia internauci dodają nowe zdjęcia oraz ich opisy, aby w niestandardowy sposób zaprezentować to, co według nich w Polsce najciekawsze.

Twórcy serwisu chcąc się pochwalić po miesiącu od głośnej jego promocji przez Ministra Sikorskiego informują, że Poznań widziany w serwisie Do You know Polska? to miejsce, gdzie rodzi się kultura, pełne ulicznych imprez i spokojnego chill’outu.

Po udanym starcie serwisu Ministerstwo Spraw Zagranicznych już planuje kolejne aktywności, aby w pełni wykorzystać potencjał tego projektu – podkreśla Beata Stelmach Podsekretarz Stanu MSZ, koordynująca prace nad Do You Know Polska? – niebawem rozpoczniemy kampanię poza granicami naszego kraju i bardzo liczymy na wsparcie wszystkich Polaków. Im więcej będzie się działo w serwisie, tym bardziej atrakcyjny będzie on dla cudzoziemców. Chyba czas najwyższy na kolejne odsłony projektu, bo ruch na stronie jest po miesiącu mniejszy niż po głośnej konferencji ministra Spraw Zagranicznych.

W Poznaniu serwis ten ma poważną konkurencję, jaką jest uruchomiony w grudniu ubiegłego roku FotoPortal miasta Poznania. Oprócz galerii wizerunkowych stworzonych przez pracujących na zlecenie Urzędu Miasta fotografów, w tym Ryszarda Horowitza, także internauci publikują codziennie fotografie Poznania. Ich prace również są bardzo ciekawe i często ukazują Poznań w sposób nietypowy i zaskakujący.

Możecie porównać oba projekty i ocenić który jest lepszą wizytówką naszego miasta. Serwis Do You Know Polska? możesz przejrzeć tutaj, a FotoPortal znajdziesz tutaj.

Oto niektóre zdjęcia z czerwcowej edycji konkursu na FotoPortalu

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz