POZnań

Dłuższe godziny otwarcia Palmiarni!

Noc w Palmiarni w 2019 roku  Foto: materiały prasowe

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami, a w wraz z nimi dłuższe godziny otwarcia Palmiarni Poznańskiej dla zwiedzających. Na dzieci i młodzież będą czekać oprócz egzotycznej roślinności także ciekawe i inspirujące wystawy, a wśród nich Wystawa Sztuki Afrykańskiej, Wystawa pokonkursowa „FOTO EKO 2021” czy wystawa „Delfiny słodkowodne i morświny. Najbardziej zagrożone walenie świata”.

Od 11 stycznia br. w Pawilonie IX podziwiać można zdjęcia wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Przyrodniczej FOTO-EKO 2021, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Konkurs odbył się już po raz dwudziesty dziewiąty, a zgłoszonych prac w tej edycji było ponad 800.

Co roku jego głównym celem jest stworzenie wystawy wywołującej zachwyt, szczególnie u młodych odbiorców, u których wrażliwość dopiero się kształtuje. FOTO-EKO to promocja dokumentowania sytuacji i zjawisk przyrodniczych, w które nie ingerował człowiek.

Rytualne maski i malarstwo afrykańskie w stylu Tingatinga, będzie można podziwiać w Palmiarni od 15 stycznia do 20 lutego. Na wystawie zaprezentowane zostaną rzeźby, obrazy, biżuteria, ręcznie robione przedmioty przywiezione z afrykańskich podróży. Autorzy wystawy będą dzielić się swoim doświadczeniem z wypraw do Afryki.

Natomiast w sali dydaktycznej na zwiedzających czekają modele delfinów słodkowodnych oraz morświnów w postaci idealnie odwzorowanych makiet w skali 1:1 oraz liczne materiały edukacyjne.

Organizatorami wystawy, dzięki której można poznać świat tych niezwykłych i rzadkich wodnych ssaków są Palmiarnia Poznańska oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Palmiarnia będzie czynna w okresie ferii zimowych także w poniedziałki!

Od 17 do 30 stycznia (ferie zimowe dla Wielkopolski) Palmiarnia będzie otwarta, od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 09:00 do 18:00 (kasa do 17:00). Natomiast w dniach od 31 stycznia do 27 lutego zaprasza zwiedzających: od poniedziałku do piątku w godzinach od 09:00 do 16:00 (kasa do 15:00), a w soboty i w niedziele od 09:00 do 17:00 (kasa do 16:00).

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe,

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz