POZnań

25 mieszkań do remontu oferuje ZKZL

Glogowska ZKZL mieszkanie do remontu  Foto: ZKZL

„Mieszkanie do remontu” to stały projekt poznańskiego ZKZL-u. Tym razem można ubiegać się o 25 lokali w ciekawych lokalizacjach i dużym zróżnicowaniu powierzchni mieszkań.

W ubiegłym roku ZKZL zorganizował trzy edycje programu dzięki czemu nowe mieszkanie otrzymało ponad 60 rodzin. Spółka zachęcona sukcesem poprzednich edycji jak również niesłabnącym zainteresowaniem kolejnych akcji postanowiła przeprowadzić już w pierwszych tygodniach nowego roku pierwszą edycję programu.

W styczniowej odsłonie Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych oferuje 25 mieszkań do remontu. Do dyspozycji poznaniaków będą zarówno mieszkania małe, jedno i dwupokojowe jak i duże mieszkania posiadające cztery i pięć pokoi. Powierzchnia mieszkań waha się między 22 a 189 metrów kwadratowych. Dzięki dużemu zróżnicowaniu lokali mieszkańcy Poznania będą mogli wybrać mieszkanie odpowiednie dla swoich potrzeb.

Tak jak w poprzednich edycjach ZKZL przygotował lokale w interesujących lokalizacjach takich jak ul. Ratajczaka, Św. Marcin, Aleje Marcinkowskiego czy ul. Słowackiego.

Dla przypomnienia, lokale, które są przekazywane przez ZKZL należy wyremontować w terminie nie dłuższym niż pół roku. W tym czasie osoby, które zadeklarują udział w programie nie płacą czynszu, a po wykonaniu wszystkich prac remontowych podpisują umowę najmu na czas nieokreślony.

Program „Mieszkanie do remontu” dedykowany jest osobom, które z przyczyn materialnych nie mogą uzyskać kredytu w banku na mieszkanie lub nie stać ich na najem na rynku komercyjnym. Jest to również oferta dla rodzin i osób, które nie uzyskały dostatecznej ilości punktów, żeby ubiegać się bezpośrednio o miejskie mieszkanie socjalne lub komunalne. Program jest alternatywą dla listy prezydenckiej i szansą dla poznaniaków na nowe „M”, którzy po wykonaniu niezbędnych prac remontowych będą mogli wynająć lokal na czas nieokreślony.

Tak jak w dotychczasowych edycjach programu oględziny oferowanych lokali będą odbywać się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zgłosić chęć obejrzenia mieszkania poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej ZKZL.

Wnioski można składać na maksymalnie trzy lokale do dnia 31 stycznia 2022 roku przez dedykowaną do programu stronę internetową: www.zkzl.poznan.pl/mieszkanie-do-remontu. Wykaz mieszkań, zakres prac do wykonania oraz dokumenty znajdują się także na stronie internetowej.

Użyte w artykule zdjęcia: ZKZL

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz