K U L T U R A

Dla dzieciaków. Jak święta obchodził Mieszko I

Choinka w Rezerwacie  Foto: Rezerwat Archeologiczny Genius loci_

Choinka w Rezerwacie Foto: Rezerwat Archeologiczny Genius loci_Czy w grodzie Mieszka I tysiąc lat temu ozdabiano choinki? Czy wypiekano już wówczas pierniczki? Od kiedy znana jest ta tradycja w Wielkopolsce i czy wiemy jak obchodzono Święta Bożego Narodzenia w średniowieczu? – Rezerwat Archeologiczny Genius loci zaprasza dzieci na świąteczne warsztat na Ostrowie Tumskim, które odbędą się 13 grudnia w sobotę.

Wydarzenie skierowane jest do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Na warsztatach najmłodsi poznają odpowiedzi na intrygujące pytania dotyczące popularnych tradycji świątecznych.

„Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Podczas spotkania dzieci wykonają wiele ciekawych i nietypowych ozdób choinkowych, a także przystroją korzenne smakołyki” – wylicza Agnieszka Stempin, kierownik Rezerwatu Archeologicznego Genius loci.

Zapisy na zajęcia trwają od 9 do 12 grudnia – telefonicznie pod numerem 61 852 21 67 lub mailowo: rezerwat@muzarp.poznan.pl. Liczba miejsc ograniczona. Do udziału w zabawie uprawnia wykupienie ulgowego biletu wstępu w cenie 4 PLN. Zajęcia odbędą się w Rezerwacie Archeologicznym Genius loci – oddziale Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, w sobotę 13 grudnia w godz. 11.00 – 12.30.

Rezerwat Archeologiczny  Foto: Tomasz Dworek

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz