Sport

DKW Waterpolo Poznań liderem ligi

DSW Waterpolo Poznań - WTS Bytom, Termy Maltańskie 24.11.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dzisiaj odbył się drugi mecz pierwszej rundy Mistrzostw Polski Seniorów w Piłce Wodnej. Reprezentacja DKW Waterpolo Poznań pewnie pokonała WTS Bytom 17:6.

Tak jak i wczoraj pierwsza kwarta była nieco nerwowa. Na szczęście w kolejnych inicjatywę przejęli poznaniacy i pewnie wygrali. Po dwóch meczach pierwszej rundy Waterpolo Poznań zajmuje pierwsze miejsce wyprzedzając ubiegłorocznego lidera ŁSTW Uniwersytet Łódzki.

Po 2 pierwszych kolejkach spotkań ligowych DSW Waterpolo Poznań objął prowadzenie w tabeli Mistrzostw Polski Seniorów w piłce wodnej. 23 i 24 listopada br. na basenach sportowych Term Maltańskich poznańska drużyna dwukrotnie rozgromiła zespół WTS Bytom, zdobywając w obu meczach imponującą 22-bramkową przewagę. We wzmocnionym składzie i z nowy sponsorem nasi waterpoliści wygrali sobotnie spotkanie 16:5, natomiast niedzielne 17:6. A wszytsko to dzięki znakomitej obronie nowego bramkarza Mikhaila Yazerskiego, doskonałej postawie doświadczonych zawodników – kapitana Tomasza Różyckiego, centrów Pawła Wielogórskiego, Dawida Łuca i Michała Zawadzkiego oraz udanemu debiutowi czterech najmłodszych graczy

Za nami wymarzony początek sezonu – po 2 kolejkach zajmujemy I miejsce w tabeli ligowej. Jestem bardzo zadowolony z postawy całej drużyny, ale na szczególne wyróżnienie zasługują nasi nowi zawodnicy: Jakub Goździak, Marcin Czapla, Rafał Bocheński i bardzo utalentowany Oskar Szymonik, który zdobył dla nas w obu meczach łącznie 5 bramek. – mówi Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu – Wierzę, że w kolejnych spotkaniach zaprezentujemy jeszcze lepszą formę i w przyszłym roku w lutym po raz pierwszy wygramy w Łodzi z aktualnym Mistrzem Polski.

Piłka wodna wróci na baseny sportowe Term Maltańskich ponownie 11 i 12 stycznia 2014 r., kiedy to DSW Waterpolo Poznań zmierzy się z wicemistrzem Polski Arkonią Szczecin. 3 i 4 kolejkę spotkań poznańscy waterpoliści rozegrają w Warszawie, gdzie 14 i 15 grudnia zagrają przeciwko drużynie Legii Warszawa.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz