DKW Waterpolo Poznań – WTS Bytom 16:5

DSW Waterpolo Poznań - WTS Bytom, Termy Maltańskie 23.11.2013 r.  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

W Termach Maltańskich DKW Waterpolo Poznań podjął WTS Bytom w meczu pierwszej kolejki Mistrzostw Polski. Co prawda pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 1:2, ale najwyraźniej zawodnicy potrzebowali tego czasu na wejście w tryb meczowy. Kolejne kwarty już nie pozostawiały złudzeń, kto zwycięży spotkanie.

Po znakomitej grze, zarówno bardzo doświadczonych zawodników, jak i nowo pozyskanych graczy, nasz zespół uzyskał rewelacyjny wynik 16:5 (1:2, 5:0, 5:1, 5:2). Było to możliwe dzięki bardzo dobrej postawie kapitana drużyny Tomasza Różyckiego, który zdobył aż 5 goli oraz Oskara Szymonika (4 bramki) i Pawła Wielogórskiego (3 bramki). Rewelacyjnie bronił także nowy bramkarz DSW Waterpolo Poznań Mikhail Yazerski.

Pewne zwycięstwo poznaniaków w pierwszym spotkaniu Mistrzostw Polski Seniorów w Piłce Wodnej cieszy. Jutro o 13:00 w Termach Maltański bytowianie mają szansę na rewanż.