Aglomeracja

Deszczowy wtorek, deszczowa środa i…

parasol  Foto: sxc

parasol Foto: sxcChoć popadywać może przez cały wtorek , to najbardziej intensywne opady mamy już praktycznie za sobą. Deszcz zacznie słabnąć od około południa.

Przewiduje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i lokalnie silnym – przestrzega Piotr Szewczak, dyżurny synoptyk IMGW – prognozowana wysokość opadów od 20 mm do 40 mm, miejscami do 60 mm.

Deszcz dotarł do nas z południa i “wędruje” w kierunku północnym. Największe nasilenie opadów przewiduje się właśnie we wtorek, ale padać będzie także w środę.

Silniejszych opadów możemy spodziewać się ponownie w nocy z wtorku na środę i w środowy poranek.

Wszystko wskazuje na to, że czwartek i piątek będą już pogodne.

Jeszcze fragment naszego Kalendarium. Dokładnie 26 lat temu, w 1987 roku, podczas XXI Sesji poznańskiej Miejskiej Rady Narodowej dyskutowano m.in. o  modernizacji oraz rozwoju komunikacji miejskiej, która nie nadąża za rozwojem demograficznym i przestrzennym miasta. Większość poznaniaków, którzy wykorzystując 110.000 samochodów, są codziennie użytkownikami ponad 830 km dróg i ulic oraz – korzystają z prawie 900 tramwajów i autobusów – są statystycznie dwukrotnie w ciągu każdego dnia klientami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

Więcej ciekawych i ważnych wydarzeń z 25 czerwca znajdziesz klikając tutaj.

Zalane deszczem ulice miasta - 2010.05.22 Foto: lepszyPOZNAN.pl - archiwum

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz