POZnań

Design nie powiela i nie kopiuje

Poznań Design Days   Foto: materiały prasowe

Poznaniacy lubią design i chcą wiedzieć o nim coraz więcej. Potwierdzają to kolejne spotkana i warsztaty, które biją rekordy popularności. Centrum dyskusji o projektowaniu – Concordia Design otwiera nowy rok spotkaniem z architektem i projektantką Anną Vonhausen.

Warsztaty Design Thinking

Podczas wykładu „Autentyczne projektowanie po polsku” będzie można dowiedzieć się m.in. dlaczego aluminium jest jednym z najbardziej polskich materiałów w projektowaniu.

Spotkania mają przybliżyć czym tak na prawdę jest design, jakie jest jego znaczenie i zadania. Po wykładzie słuchacze wykładu i prowadzący często dyskutują i wspólnie omawiają poruszane kwestie.

Gość poniedziałkowego spotkania – Ania Vonhausen opowie o tym, że autentyczny design nie powiela, nie kopiuje tylko znajduje nowe rozwiązania. Okaże się, że odlewnia aluminium to miejsce, w którym można sprawować całkowitą kontrolę nad realizacją wizji projektanta.

Będzie można zobaczyć jak wygląda proces projektowania i produkowania nowoczesnych mebli, bez zgody na kompromisy w jakości. W oparciu o najlepsze materiały i nowoczesne formy, przekuwanie pasji w produkty, które mogą sprostać największym estetycznym wyzwaniom. Przykładami i tłem dla wszystkich tych informacji staną się meble – obiekty dla domu, biura i wnętrz publicznych tworzące nową polską tożsamość wzorniczą, która ma szansę stać się mocnym akcentem na światowym rynku.

Anna Vonhausen: architekt i projektantka, pracownik Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Autorka wielu publikacji z pogranicza architektury i designu. W projektowaniu nie szuka estetycznych powtórzeń, lecz wyjątkowości w dążeniu do nowych wartości. Autorka produktów zapowiadających nowe trendy, m.in. fotela WOODI, który za wykorzystanie tradycyjnego materiału w nowoczesnej formie został nagrodzony RED DOT Design Award. Inicjatorka nowej polskiej marki VANK.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz