Czerwonak

Darmowa karma dla wolnych kociambrów

kot  Foto: sxc / mn-que

Wszystkie osoby, które opiekują się bezdomnymi kociambrami mogą dostać od Gminy Czerwonak karmę dla swoich podopiecznych. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie przyjęli już radni.

Zgodnie z chwałą w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Czerwonak w 2016 roku, wszystkie osoby opiekujące się wolno żyjącymi kotami na terenie Gminy Czerwonak mogą starać się o karmę dla tych zwierząt.

Zgodnie z zapisami uchwały, dokarmianie kotów wolno żyjących przewiduje się w okresie jesienno-zimowym w roku 2016, w miesiącach październik, listopad i grudzień – informują tutejsi urzędnicy.

Ile każda ze starających się o to osób dostanie karmy? To zależeć będzie od ilości złożonych wniosków, ponieważ środki na taką pomoc są ograniczone. Uwzględniane będą także miejsca, a których dachowców jest najwięcej.

Karma będzie przyznawana w ilości nie przekraczającej 1 kg karmy dla 1 kota na 1 miesiąc, z zastrzeżeniem, że jeden opiekun społeczny kotów może otrzymać maksymalnie 10 kg karmy na miesiąc – dodają urzędnicy.

Wnioski o wydanie karmy można składać do poniedziałku 15 sierpnia. Karma będzie natomiast wydawana dopiero po 28 września.

 Wniosek o wydanie karmy możesz pobrać klikając ten link.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz