K U L T U R A

Daria Zawiałow z nową trasą koncertową

#NaFalach - Daria Zawiałow - Poznań 26.07.2019 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter
#NaFalach - Daria Zawiałow - Poznań 26.07.2019 r.

Daria Zawiałow wraca po krótkiej przerwie artystycznej z nowym albumem i halową trasą koncertową. Wiosną artystka zagra w sześciu polskich miastach, w których zaprezentuje materiał z najnowszego studyjnego albumu, Dziewczyna Pop.

Wydany w październiku tego roku album Dziewczyna Pop już w dniu premiery pokrył się złotą płytą, a zapowiadające album single Fifi Hollywood i Z Tobą na chacie podbiły listy przebojów w Polsce, stając się niekwestionowanymi przebojami. Utwór Z Tobą na chacie to najpopularniejsza piosenka w krajowych rozgłośniach radiowych, a singiel Fifi Hollywood uzyskał status platynowego. Dowodem na niesamowitą popularność nowych utworów Zawiałow jest czwarte miejsce w zestawieniu najchętniej słuchanych artystek na polskim Spotify w 2023 roku! Nic więc dziwnego, że artystka zdecydowała się wyruszyć w halową trasę koncertową.

Wracamy! Wreszcie! 6 miast, 6 hal! Nie ukrywam, jest to dla nas miażdżące. Ja i chłopaki jesteśmy mega zajarani, gotowi do działania i już nie możemy się doczekać!!! BĄDŹCIE Z NAMI! – mówi Daria Zawiałow zapraszając swoich słuchaczy na koncerty. A kim jest tytułowa Dziewczyna pop?

To idealna definicja mnie pod względem artystycznym, ale też moich upodobań w różnych dziedzinach kultury. Lubię to, co offowe, wyjątkowo ambitne, lecz nie skreślam tego, co jest prostsze w odbiorze czy nawet banalne. Jeśli podobają mi się film, książka, utwór, obraz, nie wartościuję – po prostu lubię i już. Kocham pop i nawet jeśli ktoś próbuje wcisnąć moją muzykę w jakąś szufladkę, to uważam, że jest to po prostu pop. W przypadku Dziewczyny pop chodzi też o puszczenie oka do słuchaczy – tłumaczy Daria w rozmowie z WysokieObcasy.pl.

Do uniwersum Dziewczyny Pop będzie się można przenieść podczas koncertów w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi i Warszawie. Trasa startuje już w lutym!

Daria Zawiałow to niezwykle elektryzująca artystka i jeden z bardziej temperamentnych głosów na polskiej scenie muzycznej. W 2017 roku zadebiutowała albumem A kysz!, a dwa lata później wydała Helsinki. W 2021 roku singlami Kaonashi i Za krótki sen (z Dawidem Podsiadłą) zapowiedziała trzeci album studyjny Wojny i noce, który szybko zyskał status platynowej płyty.

Harmonogram koncertów Trasa 92’

  • 16.02.2024, piątek, godz. 20.00 – Gdańsk, ERGO ARENA Gdańsk/Sopot 
  • 24.02.2024, sobota, godz. 20.00 – Wrocław, HALA STULECIA 
  • 9.03.2024, piątek, godz. 20.00 – Kraków, TAURON Arena Kraków 
  • 14.03.2024, czwartek, godz. 20.00 – Poznań, Pawilon 3A Międzynarodowe Targi Poznańskie 
  • 13.04.2024, sobota, godz. 20.00 – Łódź, Atlas Arena 
  • 28.04.2024, niedziela, godz. 20.00 – Warszawa, COS TORWAR 

Bilety w cenie od 109 zł są dostępne w internetowej sprzedaży. Organizatorem trasy jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production, partnerem Kayax.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz