K U L T U R A

Darek Maleo Malejonek z zespołem zagra w Zamku

Luxfest 2013 - Maleo i Panny Wyklęte -Poznań 16.11.2013 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Maleo Reggae Rockers promując swoją ostatnią płytę, “Wake up!”, zagra dla swoich fanów specjalny koncert. To wydarzenie muzyczne odbędzie się już w tę sobotę!

MRR to polski zespół wykonujący muzykę z gatunku reggae. Zespół został założony 9 lat temu przez Dariusza “Maleo” Malejonka. W 1998 roku na rynek weszła pierwsza płyta zespołu, Za-Zu-Zi, a 21 listopada 2006 roku ukazała się druga studyjna płyta zespołu pt. Reggaemova. Trzecia studyjna płyta, Addis Abeba ukazała się na początku sierpnia w 2009 roku.

Maleo Reggae Rockers wystąpił podczas czterech Przystanków Woodstock (w 2002 i 2003 roku w Żarach oraz w 2006 i 2010 roku w Kostrzynie nad Odrą).

Zespół będzie promować swoje najnowsze wydawnictwo, “Wake up!”. Płyta jest doskonale wyprodukowana bez nadmiaru dźwięków ale spójna i melodyjna, dobrze zaśpiewana. Całość nagrano na ‘setkę’ z użyciem analogowego sprzętu, co pozwoliło uzyskać szerokie ciepłe brzmienie. Teksty, jak zwykle u Maleo są zaangażowane, dodatkowo poszerzone o paletę innych środków wyrazu dzięki obecności autorów: Jakuba Podolskiego (Cuba De Zoo), Pawła ‘Kelnera’ Rozwadowskiego i Marceliny.

Koncert Maleo Reggae Rockers wystąpi już w sobotę (5.03) w Centrum Kultury Zamek o 20:00.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz