K U L T U R A

Dakh Daughters – zdjęcia

Dakh Daughters  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dakh Daughters – aktorski kabaret osobliwości jeden z najbardziej niezwykłych, prowokujących i elektryzujących zjawisk artystycznych wystąpił w sobotę w CK Zamek.

To było wprost genialne! Nie przypadkowo w Sali Wielkiej zebrał się tłum ludzi. Ukraiński zespół znany ze swej sceniczno – kabaretowego image i muzykalności przyciągnął niczym magnez rzesze fanów. Aktorki kijowskiego teatru Dakh Contemporary Art Center z przydymionymi oczami i czerwonymi ustami przyjechały do nas z Ukrainy, aby zaprezentować swój najnowszy projekt „Roses”. Atmosfera francuskiego kabaretu z lat 50 w wydaniu Dakh Daughters to niewątpliwie widowisko dla miłośników Mireille Mathieu, ale także kontrowersyjnego Marilyna Mansona. Podczas swoich pełnych szaleństwa występów, dziewczyny sięgają po teksty ukraińskich klasyków, łączą rap z Szekspirem i odwołują się do folkloru.
Trudno się dziwić, że poznańska publiczność z trudem opuściła salę, bowiem połączenie instrumentów, śpiewu, tańca, ekspresji, aranżacji świetlnej, aktorstwa stworzyły spektakularne show. Publiczność długo nie pozwalała im zejść ze sceny nagradzając artystki gromkimi brawami.

Dakh Daughters:

Solomiia Melnyk – wiolonczela, akordeon, fortepian, bębny
Ruslana Khazipova – bębny, perkusja, kontrabas, trombita
Tanya Hawrylyuk – fortepian, kontrabas, bębny, flet
Natalia Halanevych – kontrabas, perkusja, fortepian
Natalia Zozul skrzypce – trombita
Anna Nikitina – gitara, perkusja

Tekst: Ewelina Jaśkowiak

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz