POZnań

Czytelnicza sztafeta z rekordem Polski?

Robert Biedroń (12.11.2016) empik  Foto: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Siedem miast, sześć odcinków trasy, pięciu autorów i jedna wyjątkowa podróż, podczas której zostanie ustanowiony rekord Polski w nieprzerwanym czytaniu książek na głos. Jutro z Warszawy wyruszy autokarowa sztafeta czytelnicza. W jednym autobusie pojadą biorący udział w biciu rekordu pracownicy Empiku wspierani przez solidną reprezentację popularnych rodzimych pisarzy: Witolda Szabłowskiego, Magdalenę Witkiewicz, Ryszarda Ćwirleja, Wojciecha Chmielarza oraz Łukasza Orbitowskiego. Poznań będzie trzecim przystankiem czytelniczej sztafety.

Podczas trwającego nieco ponad 24h przejazdu, czytana książka, będzie co 30 minut trafiała w kolejne ręce. Na każdym z przystanków zmieni się drużyna czytelnicza reprezentująca dane miasto.

W Poznaniu przy gmachu Muzeum Narodowego do uczestników dołączy Ryszard Ćwirlej. Dziennikarz i autor bestsellerowych powieści kryminalnych, których akcja toczy się w Poznaniu i Wielkopolsce, odda w ręce sztafetowych czytelników kryminał „Masz to jak w banku”.

Organizatorzy zachęcają mieszkańców Poznania do aktywnego dopingu i spotkań z uczestnikami. 13 września, o 7:00 rano, podczas półgodzinnego przystanku i zmiany czytelniczej drużyny, będzie można zamienić kilka słów z autorem, zdobyć jego autograf oraz uczestnikami, dla których udział w wydarzeniu jest szczególnym przeżyciem.

Sztafeta z książką jest jednym z ważnych punktów obchodów przypadającego w tym roku 70-lecia Empiku. To właśnie dzięki niej, pracownicy będą mogli uczcić 70 lat spotkań z kulturą, jadąc we wspólną podróż z autorami popularnych książek.

Przystanek w Poznaniu – 13 września, czwartek – 06:30 Al. Marcinkowskiego, przy Muzeum Narodowym

 

Użyte w artykule zdjęcia: © lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga, Cyryl / Kronika Miasta Poznania , empik

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz