K U L T U R A

Czy święty Mikołaj istniał? Oczywiście, że tak!

Mikołajki w  Muzeum  Foto: Muzeum Archeologiczne

Mikołajki w  Muzeum Foto: Muzeum ArcheologiczneCzy święty Mikołaj istniał? Oczywiście, że tak! W rzeczywistości świętych noszących to imię było kilkudziesięciu. Jednak pierwowzorem dzisiejszej, masowo znanej postaci w czerwonym kubraku niewątpliwie jest św. Mikołaj – biskup Miry (III – IV wiek n.e.). To właśnie tego świętego szukać będą dzieciaki podczas podróży szlakiem 40 Mikołajów w Muzeum Archeologicznym.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy liczne zagadki i zadania. Ponadto przewidzieliśmy stanowiska, na których dzieci przygotują archeologiczne ozdoby na choinkę – udekorują bombki i ozdobią pierniczki, a nawet stworzą niewielkie podarunki dla najbliższych i świąteczne kartki. Zarówno poszukiwania Mikołajów, jak i warsztaty odbywać będą się na wystawach stałych Muzeum. Wszystkie dzieciaki otrzymają drobne upominki – informuje Szymon Zdziebłowski, rzecznik muzeum.

Do udziału w zabawie Muzeum zaprasza w sobotę 6 grudnia od godz. 11.00 do 17.00. Aktywności przewidziane są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Maluchom muszą towarzyszyć w czasie zabawy rodzice lub opiekunowie. Nie obowiązują zapisy.

Muzeum Archeologiczne Foto: Muzeum Archeologiczne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz