K U L T U R A

Czy na koncert można iść z dzieckiem?

35 lat zespołu Lombard  Foto: Piotr Apolinarski

Każdy, kto ma małe dziecko, wie jak trudno ukulturalnić się na mieście. Jakie to logistyczne wyzwanie, żeby zgrać z imprezą babcię, dziadka czy opiekunkę i móc chwilę się pobawić przy ulubionej muzyce. Aby wybrać się na koncert z okazji 35 rocznicy powstania zespołu Lombard, dziecko już nie będzie wymówką. Organizatorzy zapewniają dla dzieci od 3 roku życia, na czas trwania koncertu zajęcia z wykwalifikowanymi animatorami.

30 kwietnia 2017 r. o godzinie 19:00 w Teatrze Wielkim w Poznaniu odbędzie się niezwykły koncert poznańskiego zespołu Lombard z okazji 35 rocznicy jego powstania oraz dokładnie w dniu urodzin założyciela, wokalisty, klawiszowca, kompozytora i menadżera Lombard’u – Grzegorza Stróżniaka. Na scenie towarzyszyć mu będzie zespół Lombard w najdłużej istniejącym składzie, z poznanianką Martą Cugier na wokalu, która z zespołem współpracuje już 18 lat, na gitarze zagra Daniel GOLA Patalas, na basie i kontrabasie Michał GUMA Kwapisz, na perkusji Mirek Kamiński, Big Band z najlepszymi poznańskimi muzykami jazzowymi pod dyr. Jana Zeylanda i CoOperate Orchestra. Koncert będzie nie tylko niezwykłym muzycznym wydarzeniem dla fanów zespołu Lombard, ale również wielkim rodzinno-przyjacielskim spotkaniem.

LOMBARD Swing “muzyka bez granic” to najnowszy, jubileuszowy, muzyczny, multimedialny projekt koncertowy zespołu Lombard z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej i Big Bandu pod batutą Jana Zeylanda. Energię rockowej muzyki progresywnej, przeboje które znacie i kochacie zaczarujemy w liryczne brzmienia instrumentów smyczkowych, porywające improwizacje znakomitych instrumentalistów jazzowych, czy łagodne riffy gitarowe. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jak zabrzmiałby przeboje zespołu Lombard w złotej erze swingu? Ten koncert odpowie na to pytanie. Na scenie spotkają się 3 żywioły: klasyka, jazz i rock. Muzycy udowodniają, że muzyka nie ma granic. To propozycja dla fanów dobrej rozrywki wszystkich pokoleń.

Podczas koncertów zagra zespół LOMBARD w najdłużej istniejącym składzie w historii:
Marta Cugier – śpiew (od 1999), Grzegorz Stróżniak – śpiew, inst.. klaw, LIDER (od 1981), Daniel GOLA Patalas – gitara (od 2005), Michał GUMA Kwapisz – kontrabas, bas (od 2005), bas, Mirosław Kamiński – perkusja (od 2005)

LOMBARD Swing “muzyka bez granic”
Teatr Wielki w Poznaniu
niedziela, 30 kwietnia 2017 start godzina 19:00

Bilety w cenie od 60-120 zł do nabycia na lombard.bilety24.pl oraz w kasach Teatru Wielkiego.

Użyte w artykule zdjęcia: Piotr Apolinarski

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz