Stare Miasto

Czy młodzież pamięta o szkolnej sieciówce?

Czytnik systemu PEKA, w tle Dyrektor ZTM Bogusław Bajoński  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Już niebawem rozpoczyna się rok szkolny. ZDM zachęca młodzież do zakupu biletu semestralnego.

Bilet semestralny – to oferta dla dzieci i młodzieży uczącej się do ukończenia 23. roku życia. Warunkiem jest uczęszczanie do szkół znajdujących się na terenie Poznania i miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi – informuje Agnieszka Smogulecka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest ważna legitymacja szkolna lub imienna karta PEKA z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu. Bilety semestralne występują w wersji na 120 lub 150 dni, można je kupić na strefy: A, A+B lub A+B+C.

Bilet na rok szkolny jest skierowany do dzieci i młodzieży uczącej się, od dnia 1 września roku, w którym kończą 6. rok życia, do ukończenia 23. roku życia, uczęszczające do szkół znajdujących się na terenie Poznania i miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi.

Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest ważna legitymacja szkolna lub imienna karta PEKA z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu. Bilet na rok szkolny jest ważny przez 10 miesięcy od 1 września do 30 czerwca, można go wykupić na strefy: A, B, C, A+B, B+C lub A+B+C.

Ceny biletów semestralnych i na rok szkolny

Ceny biletów dla uczniów

Bilet semestralny oraz na rok szkolny to bilety specjalne, zapisywane na karcie PEKA. Uczniowie mają do wyboru dwa rodzaje karty PEKA: kartę PEKA Junior skierowaną do dzieci w wieku od 6. do 13. roku życia oraz imienną kartę PEKA przeznaczoną dla uczniów, którzy ukończyli już 13 lat.

Od wtorku – 1 września 2015r. – będą obowiązywały zmiany w ulgach przysługujących osobom uczącym się, które ukończyły 16. rok życia o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, które obecnie korzystają ze standardowych 50-procentowych ulg dla uczniów i studentów. Wzorem innych polskich miast wprowadzone zostaną przejazdy bezpłatne dla osób uczących się do 26. roku życia bez względu na orzeczony stopień niepełnosprawności.

Solaris Urbino 12 - pierwsza trasa na linii 60 - 29.07.2010 r.

 

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz