Jeżyce POZnań

Czy Jeżyce potrzebują strefy parkowania?

Strefa Płatnego Parkowania na Jeżycach  Foto: ZDM

Od najbliższego piątku do środy zbierane będą opinie dotyczące Strefy Płatnego Parkowania na Jeżycach. Urząd miasta zamierza poznać uwagi mieszkańców dotyczące zalet i wad istniejącego systemu. Zakres pytań obejmuje m.in. kwestie dotyczące uporządkowania miejsc parkingowych a także ruchu pieszych.

Strefa Płatnego Parkowania na Jeżycach Foto: ZDMCelem konsultacji jest zabranie opinii mieszkańców Poznania, przedsiębiorców na temat wprowadzenia strefy płatnego parkowania na terenie Jeżyc oraz jej obecnego funkcjonowania – zapowiedział prezydent Poznania Ryszard Grobelny.

Konsultacje odbędą się od 9-13 sierpnia (z wyłączeniem niedzieli). Przez 4 dni – każdego dnia w trzech specjalnie oznakowanych punktach zespoły ankieterów czekać będą na opinie poznaniaków.

Jak informuje Urząd Miasta planowane konsultacje są jednym z elementów całościowego projektu. Wykonano już m.in. trzy spacery badawcze połączone z indywidualnymi wywiadami z mieszkańcami, przedsiębiorcami i przedstawicielami Rady Osiedla. Planowane jest także badania kwestionariuszowe (metodą face to face) obejmujące próbę 350 respondentów – mieszkańców dzielnicy a także osób pracujących na Jeżycach.

Opinie mieszkańców Jeżyc mają także znaczenie dla trwającej dyskusji na temat możliwości rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania na obszarze Wildy i Łazarza.

Punkty konsultacyjne przy Rynku Jeżyckim, Moście Teatralnym i placu Asnyka będą działały codziennie od godz. 09.00 do g.16.00 (w piątek), w sobotę – do godz. 14.00 oraz w poniedziałek i wtorek – do godziny 18.00.

Dabrowskiego-zmiana-organizacji-ruchu-01 Foto: MPK Poznań

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Skok na kasę mieszkańców miasta Poznania przez Pana Grobelnego z jego koniuszymi. Z czego jako mieszkańcy mamy rezygnować aby zaspokoić tych pasożytów urzędników miasta