Luboń

Czipowanie kejtrów

kejter  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Nadal można bezpłatnie zaczipować swego kejtra. Dzięki temu będzie on bardziej bezpieczny, bo wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą mu na przykład wrócić do domu znajdą się Międzynarodowej Bazie Danych Safe-Animal.

Pies, który został zaczipowany, a aktualne dane jego właściciela wpisane są do bazy jest bezpieczniejszy, gdyż w przypadku trafienia do Straży Miejskiej, KOM-LUB-u, czy schroniska, dane są odczytywane i właściciel szybciej zostanie poinformowany o lokalizacji swojej zguby – przekonują lubońscy urzędnicy – jeśli pies został już wcześniej zaczipowany prywatnie lub w innym mieście nie trzeba go ponownie czipować.

W tym ostatnim przypadku można go zarejestrować składając odpowiedni wniosek do Urzędu Miasta Luboń. Warto także pamiętać o wyrejestrowaniu kejtra w przypadku np. odsprzedaży lub śmierci.

Wszystkie bezpańskie zwierzęta z Lubonia są od początku tego roku pod opieką Schroniska dla zwierząt w Poznaniu. Przebywają one tam do czasu odebrania ich przez właściciela, któremu się zgubiły lub uciekły, bądź też do czasu znalezienia nowego właściciela.

Włodarze Lubonia zachęcają do czipowania i przypominają, że jest ono całkowicie bezpłatne. Miasto ma podpisaną umowę z Prywatną Praktyką Weterynaryjną przy ul. Siostry Faustyny 1 w Luboniu, gdzie można przyjść w tej sprawie od poniedziałku do piątku między 16:30 a 20:00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz