Luboń

Rekordowa 7. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości

7. Luboński Bieg Niepodległości  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

7. edycja Lubońskiego Biegu Niepodległości już za nami. 1396 osób (1393 biegaczy i 3 osoby na wózku) ukończyło rywalizację. Najlepsi (wśród mężczyzn: Grzegorz Kalinowski – 31:23, wśród kobiet: Olga Ochal – 35:49) uzyskali bardzo dobre rezultaty. Dlatego uważam imprezę za udaną mimo, że niestety nie udało się nam zrealizować wszystkich założeń organizacyjnych – powiedział tuż po biegu Dyrektor imprezy Adam Chudzicki.

Na drugim miejscu podium stanęli Paweł Tarasiuk (32:05) i Katsiaryna Ptashuk (35:59). Po brąz sięgnęli Oleksii Obukhovskyi (33:20) i Justyna Papież (37:37). Na trasie nie zabrakło także gwiazd wśród których należy wymienić Natalię Madaj-Smolińską (złotą medalistkę Olimpijską w wioślarstwie) czy Jacka Meza Mejera.

Przed startem wszyscy tradycyjnie odśpiewali hymn Polski. Następnie, wystrzałem z pistoletu dowódcy drużyny Plutonu Kedywu Armii Krajowej, Podpułkownika Ludwika Miśka, rozpoczęto wyścig.

Rozpoczynając przygotowania do biegu miałem rozpisane łącznie około 30 nowych założeń do wprowadzenia – udało się zrealizować około 12-13. Są wśród nich te najważniejsze: komplet uczestników, utrzymanie odpowiedniego zabezpieczenia imprezy, zwiększenie nagród w konkursie Mistrz Kibicowania. Wielkim wyróżnieniem było otrzymanie od WZLA prawa do organizacji Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 10km – to niewątpliwie ogromnie podniosło rangę i prestiż imprezy. Są oczywiście również te nie zrealizowane na, które wpływ miały różne czynniki. Bieg Niepodległości ma ogromny potencjał, który według mnie jeszcze nie jest wykorzystany do końca. Nie mniej idziemy w dobrym kierunku, cały czas się uczymy i rozwijamy! – dodał Adam Chudzicki

I choć limit zapisów został wyczerpany na tydzień przed imprezą to Dyrektor Biegu twierdzi, że w kwestii zwiększenia liczby uczestników w latach kolejnych zarówno on jak i cały jego zespół organizacyjny mają niezmienne zdanie – limit 1500 osób w otwartym panelu zapisów plus około 150 miejsc do naszej dyspozycji – dla sponsorów, partnerów, zawodników elity czyli łącznie około 1650 osób jest optymalny dla biegu. Myśląc o limicie musimy pamiętać o wielu czynnikach (bezpieczeństwie uczestników, bazie logistycznej, szerokości ulic i dostępności miejsc parkingowych).

Nowością tegorocznej imprezy była klasyfikacja w ramach Mistrzostw Wielkopolski w biegu na 10 km, którą wygrali Paweł Tarasiuk i Justyna Papież. Podczas 7. edycji biegu rozegrane zostały również Mistrzostwa 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach Mistrzostwa Mobilnej Jednostki Dowodzenia Operacjami Powietrznymi oraz Mistrzostwa Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Ponadto nagrodzono: najlepszą Luboniankę i Lubonianina oraz 15 kategorii wiekowych. Jak co roku uhonorowano też unikatową kategorię biegu: z biało-czerwoną flagą oraz osoby na wózku.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz


  • Ktg..Mistrzostwa Wielkopolski jaki ma sens i po co? Moze mistrzostwa powiatu? Dzielnicy? Itp…