Komorniki

Części z samochodów skradzionych w Europie w dziupli pod Poznaniem

Samochodowa dziupla pod Poznaniem  Foto: KW Policji w Poznaniu

Silniki i skrzynie biegów pochodzące z samochodów skradzionych na terenie Europy zabezpieczyli policjanci z Komornik w podpoznańskiej dziupli. Zatrzymano 3 osoby. Za tego typu przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

31 lipca 2017 roku policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się w miejscowości Walerianowo.

Był to efekt dobrego rozeznania środowiska powiązanego z przestępczością samochodową i sprawnej pracy operacyjnej. Na miejscu pracował również biegły z dziedziny mechanoskopii z Laboratorium Kryminalistycznego – informuje Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

W pomieszczeniach zabezpieczono 28 sztuk silników samochodowych i skrzyń biegów od pojazdów różnych marek. Wstępnie oględziny potwierdziły, iż kilka z silników zostało wymontowanych z pojazdów, które zostały skradzione na terenie Europy miedzy innymi we Włoszech.

Zabezpieczone elementy wyposażenia pojazdów miały zeszlifowane numery identyfikacyjne. Szczegółowe oględziny wykonane przez biegłego pozwolą jednak na ich dokładną identyfikację.

Na miejscu zatrzymano 3 mieszkańców powiatu poznańskiego, którym przedstawiono zarzuty paserstwa. Zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Za przestępstwo paserstwa grozi do 5 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: KW Policji w Poznaniu

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz