K U L T U R A

Czasy Mieszka na muzealnym festynie

Festyn historyczny w Muzeum w Szreniawie  Foto: materiały prasowe muzeum

Chrzest w oczach potężnych, chrześcijańskich sąsiadów uczynił z Państwa Polan równorzędnego partnera dyplomatycznego i podniósł jego rangę. Jednocześnie pieczętował przywódczą rolę Księcia Mieszka w regionie. Chrzest Mieszka I to przy tym jeden z pierwszych wzmiankowanych w kronikach epizodów z historii Polski.

Na pamiątkę tego wydarzenia zaplanowano mnóstwo wydarzeń. Ciekawe atrakcje przygotowało m.in. Muzeum Narodowym Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie

Muzeum pragnie zaprosić do spędzenia soboty 16 kwietnia na terenie swojej placówki. W Muzeum nie zabraknie wówczas historycznych, barwnych odniesień do zamierzchłej przeszłości Polski – informuje Mariusz Gąszczołowski

W programie przewidziano m.in. żywe lekcje historii z inscenizacjami grup rekonstrukcyjnych w blokach tematycznych: Mieszko poganin, polityk i chrześcijanin, zobaczyć będzie można pokazy wiosennych prac polowych z wykorzystaniem siły pociągowej zwierząt.

Festynowym atrakcjom towarzyszyć będą występy Zespołu Tańca Ludowego „Poligrodzianie”. Muzeum przygotowało także stoiska interaktywne m.in. związane z rybołówstwem, młynarstwem, wikliniarstwem bartnictwem i snycerstwem.

Na gości muzeum czekać będą stoiska gastronomiczne i prezentacje pradawnej kuchni i kulinariów.

Impreza plenerowa „Od Mieszka I do…” odbędzie sięw sobotę 16 kwietnia 2016 r., w godz. 11:00 – 19:00. Wstęp wolny.

Jarmark w Muzeum w Szreniawie

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz