BizNews

Zyski w czasach pandemii

Pekabex  Foto: Pekabex

Czas pandemii okazał się dla poznańskiej spółki Pekabeks bardzo udany. Pierwsze półrocze tego roku było najlepszym w historii.

Spółka wypracowała w pierwszych sześciu miesiącach roku kalendarzowego 478.500.000 zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży (wzrost 36,7% r/r), odnotowując 35.300.000 zł zysku operacyjnego (wzrost 110,5% r/r) oraz 30.200.00 mln zł wyniku netto (wzrost 146,0% r/r).

Zaprezentowane wyniki są kontynuacją trendu rynkowego w zakresie prefabrykacji, który możemy obserwować od kilku kwartałów – mówi Beata Żaczek, wiceprezes Pekabeksu – to również potwierdzanie słuszności modelu biznesowego, którego jednym z filarów jest automatyzacja i sukcesywnie rozbudowywany portfel zamówień.

Do tak dobrych wyników przyczynił się wzrost przychodów w dwóch kluczowych segmentach, a więc realizacji kontraktów-prefabrykacja i realizacji kontraktów usługi budowlane.

Spółka posiada rekordowy portfel zamówień, który na dzień 30 czerwca 2020 roku wyniósł 788.000.000 zł. Produkcja wyrobów prefabrykowanych w I półroczu wyniosła 93.400 m³ i była wyższa aż o 46% r/r.

Poznańska spółka w I półroczu podpisała m. in. umowę na realizację w Toruniu osiedla w technologii prefabrykacji. Będzie to pierwszy tego typu projekt realizowany w ramach rządowego programu mieszkaniowego.

Użyte w artykule zdjęcia: Pekabex

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz