K U L T U R A

Colas Breugnon, czyli Stanisław Górka w Scenie na Piętrze

Stanisław Górka w spektaklu Colas Breugnon  Foto: Scena na Piętrze / materiały prasowe

Colas Breugnon to sceniczna adaptacja powieści Romain Rollanda pod tym samym tytułem. Bohater snuje opowieści o swoim życiu. Z lubością mówi o pracy, która jest zarazem jego pasją. Mówi o przyjaciołach, na których zawsze może liczyć. Spektakl będzie można zobaczyć dziś, w Scenie na Piętrze.

Stanisław Górka w spektaklu Colas BreugnonSpektakl jest zabawny, lekki. Stanisław Górka, jako Colas Breugnon jest frywolny, ale nie wulgarny, prosty, ale nie prostacki, mądry, ale nie przemądrzały.

Przedstawia historię wieśniaka w taki sposób, że chce się żyć i świętować to życie razem z nim. Dużo w tym humoru i delikatnej ironii.

Całość uzupełniają piękne ballady Georgesa Brassensa. W aranżacjach znakomitego kompozytora Jerzego Derfla, w tłumaczeniach Wojciecha Młynarskiego i Filipa Łobodzińskiego songi te brzmią dziś niezwykle aktualnie wywołując u zebranej publiczności zarówno szczery uśmiech, jak i chwilę zadumy.

„COLAS BREUGNON“ Romain Rollanda w przekładzie Franciszka Mirandoli w roli tytułowej Stanisław Górka, znany m.in. z serialu Plebania.

Bilety do kupienia w Estradzie Poznańskiej w cenie 75, 55 i 45 złotych.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz