Świerczewo

Co palimy w piecach? Są kontrole

Co palimy w piecach? Są kontrole  Foto: SM

Problem spalanych w domowych piecach śmieci pojawia się jak bumerang gdy tylko rozpoczyna się sezon grzewczy. Dotyczy on praktycznie każdego osiedla domków jednorodzinnych. Na prośbę mieszkańców Świerczewa kontrole tego, co palone jest w piecach rozpoczęła Straż Miejska.

O problemie palenia śmieci już pisaliśmy tutaj i podpowiadaliśmy co zrobić z sąsiadami zatruwającymi nam życie.

Niekiedy cała okolica zasnuta jest dymem – informowali mieszkańcy – trudno wywietrzyć mieszkanie a smród palonego plastiku jest tutaj codziennością.

O pomoc do Straży Miejskiej zwróciła się również Rada Osiedla Świerczewo. Jej przedstawiciele prosili  o pomoc w rozwiązaniu problemu podrzucania liści i gałęzi drzew na tereny pustych działek. Natomiast mieszkańcy apelowali o ukrócenie procederu spalania odpadów w przydomowych kotłowniach.

Już pierwsze kontrole wykazały szereg uchybień – informuje Przemysłwa Piwecki ze Straży Miejskiej – na dotychczas 40 skontrolowanych posesji funkcjonariusze ujawnili 12 przypadków nieprawidłowości, w tym spalanie w piecach plastików, brak pojemników na odpady komunalne czy kontenera na gruz budowlany.

Były przypadki, że mieszkańcy nie potrafili wyjaśnić, co robią z liśćmi, a palenie ognisk w przydomowych ogródkach traktowali jako tradycyjny sposób na ich utylizację.

Jak zapowiada Straż Miejska to jeszcze nie koniec kontroli i w miarę możliwości strażnicy dotrą do każdego mieszkańca Świerczewa. Podpowiadamy, że takie kontrole warto zrobić na wszystkich osiedlach domków jednorodzinnych. Najlepiej wieczorem.

Co palimy w piecach? Są kontrole

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz


  • Szczepankowo tez prosze skontrolowac okna nie mozna otworzyc wieczorem bo tak smierdzi .

  • ZApraszam na ul, OKulickiego – miedzy Leszczyńską a \Lelewela -najlepiej ok.16-17:00. Smród nie do wytrzymania.