Sport

City Trail – szybkie bieganie!

City Trail nad Rusałką  Foto: Katarzyna Goździewska / City Trail Nationale Nederlanden

5-kilometrowa trasa sobotniego biegu City Trail nad Rusałką okazała się bardzo szybka. Jesienne warunki okazały się być sprzyjającymi zawodnikom, czego dowodem jest znakomity czas zwyciężczyni biegu – Malwiny Misjan – najlepszej również przed miesiącem. Wśród mężczyzn jako pierwszy linę mety minął Łukasz Nowak, który podobnie, jak Malwina ma na koncie już dwie wygrane w trwającej edycji.

Malwina Misjan (wcześniej Dymek) to swego rodzaju odkrycie poprzedniego sezonu. Biegaczka z Gorzowa Wielkopolskiego nie tylko zwyciężyła w klasyfikacji generalnej, ale także z biegu na bieg podnosiła poprzeczkę rywalkom, ostatecznie kończąc sezon z najlepszym wynikiem na poziomie 17:26.

Sezon 2018/2018 rozpoczęła od swojego rekordu na trasie nad Rusałką – 17:17. Dzisiaj poprawiła ten wynik o kolejne 11 sekund, ustanawiając jednocześnie rekord trasy kobiet i co więcej osiągając jeden z najbardziej wartościowych rezultatów w historii cyklu, który odbywa się w formule ogólnopolskiej od 2012 roku. Dzisiejszy wynik – 17:06 to także rekord życiowy Malwiny na dystansie 5 km.

Rywalizację wśród mężczyzn wygrał Łukasz Nowak, olimpijczyk z Londynu, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w chodzie sportowym, który po zakończeniu kariery rozpoczął pracę zawodową jako nauczyciel i trener, ale zaczął także startować – jak widać z powodzeniem – w zawodach biegowych. Jego dzisiejszy wynik to 15:25.

Mój trening to aktualnie bardziej zabawa niż poważne bieganie. Ze względu na obowiązki zawodowe trenuję wcześnie rano, ok. godz. 5, żeby zdążyć pobiegać przed pracą. Trenuję 5-6 razy w tygodniu, a kilometraż oscyluje wokół 60-70 km. Dzisiaj liczyłem, że będzie szybciej, ale niestety wiatr wiejący w twarz na ostatnim kilometrze skutecznie mnie spowolnił – podkreślił na mecie zwycięzca biegu.

City Trail to nie tylko rywalizacja indywidualna, ale także drużynowa. W poznańskim cyklu zgłoszonych jest blisko 50 zespołów, a najliczniejszą jest ekipa Night Runners.

Koledzy i koleżanki, spotkanie z nimi podczas zawodów zdecydowanie motywują do startów – mówiła po biegu Joanna Waszkiewicz, jedna z zawodniczek reprezentujących Night Runners Poznań.

Linię mety dzisiejszego biegu minęło 898 osób. W rywalizacji dziecięco-młodzieżowej uczestniczyło ponad 250 młodych sportowców. Warto dodać, że w tym roku po raz pierwszy w historii cyklu wprowadzono limit miejsc – w jednym biegu może pobiec maksymalnie 1000 zawodników.

Kolejne zawody odbędą się: 24 listopada, 29 grudnia, 2 lutego i 2 marca. Po zakończeniu części sportowej zorganizowana będzie ceremonia kończąca cykl, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegną w co najmniej czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych.

Użyte w artykule zdjęcia: Katarzyna Goździewska / City Trail Nationale Nederlanden

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz