Aglomeracja

Chcieli wymusić zapłatę – usłyszeli zarzuty

Policja  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Na początku listopada policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto w Poznaniu otrzymali zgłoszenie od mężczyzny, który został okradziony i poturbowany przez trzech napastników. Jak się okazało jednym z nich był właścicielem pojazdu wykorzystywanego w aplikacji służącej do zamawiania usług płatnego przewozu osób.

W trakcie przejazdu pomiędzy kierowcą a klientem doszło do nieporozumienia. Za zabrudzenie tapicerki przewoźnik zażądał uiszczenia dodatkowej opłaty, a kiedy klient się nie zgodził, zadzwonił po dwóch swoich kolegów. Wszyscy trzej usiłowali wymusić na pokrzywdzonym przekazanie pieniędzy, najpierw poprzez zmuszenia go do wypłacenie pieniędzy z bankomatu, a następnie poprzez przelew aplikacją bankową. W efekcie sprawcy poturbowali pokrzywdzonego i zabrali mu telefon komórkowy oraz karty płatnicze.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego nowomiejskiego komisariatu, którzy szybko ustalili i zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn. Okazało się, że to obywatele Ukrainy w wieku od 20 do 24 lat, legalnie przebywający na terenie Polski.

Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży, zmuszania do określonego zachowania, naruszenia czynności narządu ciała poniżej dni siedmiu oraz włamania na konto bankowe. Przyznali się do popełnionych przestępstw. Decyzją prokuratora otrzymali zakaz opuszczenia kraju i zostali objęci policyjnym dozorem.

Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz