Sport

Cenne zwycięstwo Biofarmu Basket

Biofarm Basket  Foto: materiały prasowe

Seniorzy nie chcieli być gorsi od Juniorów U20 i w dzisiejszym spotkaniu po bardzo wyrównanym meczu  pokonali zespół gospodarzy Astorię Bydgoszcz 76:68. 13 razy był remis, a 15 razy zmieniało się prowadzenie. Drużyna Biofarmu nie była faworytem tego spotkania, ale jakiż to byłby urok sportu, gdyby zawsze wygrywali faworyci.

1 Liga Mężczyzn: Biofarm Basket Poznań - Meritumkredyt PogońDo zwycięstwa walnie przyczynił się dzisiaj Mateusz Bręk, który rozegrał doskonały mecz notując przy tym -15 punktów i 15 zbiórek. Jak zawsze nie zawiódł Adam Metelski, który był również bliski dd zdobywając 21 punktów oraz notując 9 zbiórek. Pierwsze punkty w I lidze zdobył Szymon Ryżek, który po doskonałym występie w finale Mistrzostw Polski U20 powinien nabrać pewności siebie i w przyszłości stanowić jaśniejszy punkt poznańskiej drużyny.

Nie zapominajmy, że koszykówka jest grą zespołową i na sukces pracują wszyscy zawodnicy bez względu na zdobycze punktowe. Dlatego chwała wszystkim za odniesione zwycięstwo i skuteczny rewanż za porażkę na własnym parkiecie w I rundzie rozgrywek. Odniesione dzisiaj zwycięstwo ma jeszcze jeden ważny walor. To poznaniacy zdobywaliśmy punkty w najważniejszym fragmencie meczu. Element, który był dotychczas bardzo słabą stroną drużyny.

Astoria Bydgoszcz – Biofarm Basket Poznań: 68-76 (18:22, 17:15, 19:16, 14:23 )

Punkty zdobywali: Metelski 21 (9 zb.), Bręk 15 DD (15 zb.), Fiszer 9, Wieloch 8 (2×3, 6 as.), Szydłowski 5 oraz Szymczak 5 (1), Kurpisz 5 (1), Ryżek 5 (1), Stankowski 3, Smorawiński.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz