Aglomeracja

Zblokowani zatrzymani – akcja CBŚ w Poznaniu (VIDEO)

cbsPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili działającą w Poznaniu zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem narkotykami na dużą skalę i lichwiarstwem. Wśród ośmiu zatrzymanych są członkowie bojówki kibiców piłkarskich tak zwani „Zblokowani”. Podczas przeszukań znaleziono broń i narkotyki. Podejrzanym grozi 15 lat więzienia.

Kilkanaście kilogramów narkotyków wprowadzili do obrotu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zatrzymani w środę członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Poznaniu. Handlowali dużymi ilościami amfetaminy, marihuany, haszyszem, mefedronem i kokainą. Na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez policjantów Centralnego Biura Śledczego prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu przedstawili podejrzanym zarzuty. Za przestępstwa te grozi im nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z CBŚ otrzymali informację, że pracownik firmy kurierskiej podczas rozwożenia przesyłek oferował niektórym osobom narkotyki. Jednym z jego odbiorców był mężczyzna z Gądek pod Poznaniem, który gustował w haszyszu. Po bliższym przyjrzeniu się sprawie oficerowie zajmujący się tą sprawą stwierdzili, że kurier – handlarz miał dostęp do praktycznie wszystkich rodzajów narkotyków, włącznie z ekskluzywną kokainą. Sam zresztą zażywał to, co innym oferował do wąchania albo palenia. Rozpracowując kontakty mężczyzny rozwożącego paczki i przesyłki funkcjonariusze ustalili, że ma on bezpośrednie dotarcie do grupy przestępczej wysoko usytuowanej w hierarchii handlarzy narkotykowych.

CBS w Poznaniu

Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu otrzymali od policjantów CBŚ bogaty materiał dowodowy pozwalający na zatrzymanie i przedstawienie zarzutów wszystkim członkom grupy przestępczej. Zaplanowana została akcja zatrzymania. Włączeni zostali w nią policjanci specjalnej grupy CBŚ szkolonej do zatrzymywania niebezpiecznych przestępców, grupa realizacyjna oraz dochodzeniowcy i kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W środę rano, zespoły realizacyjne równocześnie wkroczyły do wytypowanych mieszkań zajmowanych przez podejrzanych. W jednym z nich znaleziono broń i narkotyki przygotowane do sprzedaży. Wśród ośmiu zatrzymanych znajdują się znani w poznańskim półświatku przestępcy: Karol K. pseudonim Carlos sądzony za handel narkotykami, Norbert S. pseudonim Noras zatrzymany w styczniu z pół kilogramem amfetaminy, Tomasz S. pseudonim Skandynaw ochroniarz nocnych klubów (u niego w domu była broń i narkotyki). Pozostali trzej to niższego rzędu członkowie grupy zajmujący się lichwiarskimi pożyczkami i dilerstwem narkotyków.

Niektórzy z zatrzymanych to członkowie znanej w Poznaniu bojówki kibiców piłkarskich – „Zblokowani”. Centralne Biuro Śledcze w kwietniu 2012 roku zatrzymywało ich oraz innych podejrzanych podczas dużej antygangsterskiej operacji. Wśród zatrzymanych znalazły się wówczas postaci znane z poznańskiego półświatka, uchodzące za szefów gangu. Poza Carlosem był tam między innymi Krzysztof K. zwany królem poznańskiego dworca. Zatrzymano wtedy także mężczyznę o pseudonimie Jachu, który w grupie odpowiadał za narkotyki i broń.

Policjanci z CBŚ i prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w aktualną realizację sprawy zapowiadają, że będą domagać się przed sądem aresztowania zatrzymanych mężczyzn.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz