Sport

Canarinhos Skórzewo, KS Koziołek czy Suchary Suchy Las?

Liga Koziołka  Foto: Łukasz Bigus

Już w najbliższy weekend, na boisko Młodzieżowego Ośrodka Sportowego na Śródce wybiegną 24 zespoły piłkarskie roczników 2001 i 2002. W imprezie organizowanej przez Klub Sportowy Koziołek Poznań udział wezmą drużyny z całej Wielkopolski.

Liga Koziołka Foto: Łukasz BigusPierwszego dnia zagrają zespoły rocznika 2002. 12 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy – dwa pierwsze miejsca premiowane są awansem do półfinału. W grupie A faworytem będzie zespół UKS Śrem oraz TP Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski. Szyki tym drużynom pokrzyżować może zespół gospodarzy – KS Koziołek Poznań. Nie bez szans są TMS Suchary Suchy Las, AP Błękitni Owińska oraz Akademia Reissa.

W grupie B faworytami wydają się być UKS Lider Swarzędz, KS Mieszko Gniezno oraz MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne. Niespodziankę mogą sprawić MKS Przemysław Poznań, Football Academy Leszno oraz druga drużyna KS Koziołek Poznań.

W pierwszej fazie turnieju zespoły zagrają systemem ligowym – mówi trener KS Koziołek Poznań, Paweł Lisowski. Mecze będą trwać tylko 12 minut. Spodziewać się więc można wielu niespodzianek. Nikt nie jest bez szans w tej rywalizacji.

W niedzielę, podobnym systemem, zostanie rozegrany turniej zawodników rok starszych. W grupie A trudno wskazać faworyta. Wyniki przemawiają za TMS Suchary Suchy Las i AP Błękitni Owińska. O awans powalczy też KS Koziołek Poznań i Akademia Reissa. Trudno oceniać formę drużyn UKS AS Czempiń i SKS Helios Bucz, ale na pewno nie można obierać im szans na awans.

Grupa B wygląda na silniejszą – trafiły tu KKS Włókniarz Kalisz, UKS Śrem, SKS Unia Swarzędz, KS Canarinhos Skórzewo, PLUKS Victoria Niemcz oraz KS Koziołek Poznań II. Dzisiaj wydaje się, że najbliżej półfinałów będą trzy pierwsze z tych zespołów. Jak będzie w rzeczywistości, dowiemy się już 23 marca.

Z częścią zespołów, które pojawią się na naszych turniejach, nigdy nie mieliśmy okazji się zmierzyć i trudno nam oceniać ich potencjał – mówi Hubert Gałczyński, trener KS Koziołek Poznań. Dla chłopców jest to dodatkowe wyzwanie. Mam nadzieję, że nasz zespół pokaże tego dnia dobry i skuteczny futbol.

Mecze decydujące o ostatecznych lokatach zostaną rozegrane po południu. Organizatorzy planują finał na godzinę 14.30.

Dla naszych zawodników będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów przed rozpoczynającymi się wiosną rozgrywkami Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej – mówi Łukasz Bigus, prezes klubu. Nasze zespoły trampkarzy oraz młodzików przygotowują się do tego startu. Cały czas zapraszamy zawodników rocznika 2000 i 2001, którzy chcieliby nie tylko grać w piłkę, ale także reprezentować nasz klub na wielkopolskich boiskach.

Kibiców serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę i niedzielę na boisko Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Zachęcamy także do wizyty na stronie internetowej organizatora www.koziolekpoznan.pl.

Koziołki - turniej piłkarski Foto: Łukasz Bigus

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz