POZnań

Budowa pętli tramwajowo-autobusowej w rejonie ulicy Falistej

Wizualizacja pętli tramwajowo-autobusowej w rejonie ulicy Falistej  Foto: materiały prasowe

Ruszają prace związane z rozbudową ul. Unii Lubelskiej na odcinku będącym obecnie pieszo-rowerową drogą – od salonu samochodowego do budynków spółdzielni mieszkaniowej. W związku z tym w najbliższy piątek, 26 lipca, zmieni się organizacja ruchu. Będzie to pierwszy etap robót zmierzających do powstania nowej pętli tramwajowo-autobusowej w tym rejonie.

Zmiany w pierwszej fazie robót nie będą duże. Dotychczasowa droga pieszo-rowerowa będzie tymczasowym traktem dla pieszych. W miarę postępu prac może on zmieniać swoją lokalizację.

Prowadzone prace będą miały niewielki wpływ na ruch samochodowy w tym rejonie, ponieważ do tej pory był on możliwy wyłącznie jako dojazd do salonu samochodowego. Wjazd na ten teren w trakcie prowadzenia robót będzie utrzymany.

Za półtora roku poznańskie tramwaje i autobusy będą dojeżdżały do nowej pętli w rejonie ulicy Falistej. Umożliwi ona mieszkańcom osiedli południowego Poznania przesiadkę “drzwi w drzwi” na tramwaj, którym dalej dojadą do centrum.

Rozbudowa ul. Unii Lubelskiej na odcinku od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej oraz przebudowa tej ulicy na odcinku istniejącego układu drogowego w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej, jest częścią większego projektu związanego z modernizacją trasy tramwajowej na Górnym Tarasie Rataj.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz