POZnań

Lepszy dojazd do szpitala przy ul. Szwajcarskiej

Przebudowa ulicy przy szpitalu na Szwajcarskiej  Foto: materiały prasowe / PIM

Już pod koniec roku karetki pogotowia i autobusy będą miały lepszy dojazd do Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej. Podpisano umowę na przebudowę drogi publicznej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piaseckiego oraz fragmentu drogi wewnętrznej na terenie szpitala.

Projekt, który został poddany konsultacjom społecznym, zakłada dobudowanie pasa ruchu po zachodniej stronie drogi – od wyjazdu z istniejącego parkingu do ul. Piaseckiego, a także poszerzenie po północnej stronie odcinka od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej. Dzięki temu szerokość jezdni, która otrzyma nową nawierzchnię, zwiększy się do 9,5 m. Będzie na niej miejsce dla szerokiego na 3,5 metra pasa dla autobusów i karetek oraz dla dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla pozostałych pojazdów. Do zmian w układzie komunikacyjnym dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Przebudowa drogi w okolicach szpitala im. Józefa Strusia, to kolejna inwestycja mająca ułatwić mieszkańcom korzystanie z infrastruktury miejskiej. Szerszy dojazd do placówki, to nie tylko więcej miejsca dla samochodów, pieszych i autobusów, ale przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo dla karetek pogotowia – wyjaśnia Grzegorz Bubula, wiceprezes Poznańskich Inwestycji Miejskich

Na odcinku od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej zaprojektowano nowy chodnik i drogę rowerową. Ścieżka rowerowa pojawi się też między ul. Piaseckiego a szpitalem. Na jej końcu, pomiędzy drogą dojazdową dla karetek, a wejściem do szpitala, powstanie zadaszony parking dla rowerów.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe / PIM

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz