K U L T U R A

Brzydkie rysunki są sexi! – ODWOŁANE

Ewa Mrozikiewicz, Creepy is the new sexy  Foto: Galeria FWD - materiały prasowe

Aktualizacja: Ze względu na wprowadzenie strefy czerwonej w Poznaniu otwarcie wystawy zostało odwołane.

Po pół roku nieobecności galeria FWD: powraca, aby odnaleźć się w zupełnie nowych realiach, które zdążyły przyzwyczaić do permanentnego poczucia niepokoju i niepewności…. Wystawa Creepy is the new sexy to indywidualny pokaz prac rysunkowych i malarskich Ewy Mrozikiewicz.

Ewa Mrozikiewicz, Creepy is the new sexy, Galeria FWD_1 Foto: Galeria FWD - materiały prasowe

Niespokojna kreska artystki przepoczwarza się w hybrydyczne byty, zmieniając płci i wykręcając uśmiechy. Cudaczne postacie opowiadają o kobiecej, ujarzmionej cielesności, tęsknocie za dzikością oraz słusznym gniewie. Jeśli spojrzeć z odpowiedniej strony mówią też o błędach, które można wykorzystać, plamach, których nie trzeba zamazywać oraz koszmarnej nadprodukcji obiektów sztuki.

Aby przekonać się co jest sexy i obejrzeć brzydkie rysunki trzeba po raz kolejny odwiedzić galerię, znajdującą się w czeluściach Pasażu 47.

Ewa Mrozikiewicz – artystka wizualna i kuratorka sztuki, absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, redaktorka naczelna Important Art Magazine, opiekunka FWD: Gallery. Przez chwilę prowadziła zajęcia z kuratorstwa na swojej macierzystej uczelni, jej rysunki ukazały się w jeszcze nie wydanej książce, od roku zakłada bloga, a zamiast siebie promuje innych artystów. Fascynują ją momenty błędu i porażki. Chaos wewnętrzny stara się zamaskować, sprzątając i segregując przedmioty domowe. Gardzi propagandą sukcesu.

Ewa Mrozikiewicz – Creepy is the new sexy, dzień otwarcia: 17.10.2020, 16:00 – 19:00, 18.10 – 27.11.2020. Galeria FWD, ul. Św. Marcin 47, Poznań, pasaż 47, lokal 24

Ewa Mrozikiewicz, Creepy is the new sexy, Galeria FWD_2 Foto: Galeria FWD - materiały prasowe
Użyte w artykule zdjęcia: Galeria FWD - materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz