BizNews

Bridgestone w Maratonie

Maraton Poznań  Foto: mat. prasowe

Firma Bridgestone otworzy centrum usług wspólnych w biurowcu przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. Właśnie podpisała umowę najmu blisko 2.000 m² w biurowcu Maraton. 

W tej nowej lokalizacji bedą pracować specjaliści firmy Bridgestone EBS z obszarów księgowości, retail, podatków, compliance oraz HRu operacyjnego i prawa.

Lokalizacja w sercu miasta z widocznym logo wzmocni nasz wizerunek, elastyczność w zarządzaniu powierzchnią biurową wpłynie pozytywnie na zarządzanie finansami – mówi Marta Gabruk, HR Business Partner w Bridgestone – naszym stałym celem jest oferowanie atrakcyjnego miejsca pracy, a takie walory jak centralne położenie, zaaranżowanie przestrzeni wspierające wewnętrzną komunikację jak i dodatkowa infrastruktura w postaci np. siłowni przybliżają nas do tego celu.

Biurowiec Maraton powstaje w centrum Poznania. Jego budowa rozpoczęła się w styczniu ubiegłego roku. Budynek będzie mieć sześć pięter , a także dwie kondygnacje podziemne. Przed głównym wejściem ma powstać obszerne i dostępne dla wszystkich patio, które zaoferuje mieszkańcom przyjazną, zieloną przestrzeń w centrum miasta. Budynek ma się również wpisać w kontekst historyczny miejsca, w którym powstanie.

Na placu zostanie zaznaczony przebieg dawnych fortyfikacji Twierdzy Poznań, których granica przebiegała przez działkę, na której powstanie Maraton.

Maraton stanie się miejscem tętniącym życiem zarówno w godzinach pracy, jak i poza nimi, jako ważny punkt na architektonicznej mapie Wielkopolski, gdzie biznes przenika się z miejscem rekreacji, relaksu czy spotkań towarzyskich – mówi Karol Klin ze Skanska Property Poland – służyć temu będzie ogólnodostępne patio, z fontannami, zielenią i małą architekturą, w które wpisany zostanie zarys fortyfikacji historycznego Poznania, a także klimat samego miasta.

Bridgestone to druga firma, która wynajęła powierzchnię biurową w Maratonie. Pierwszym najemcą została Duni European Finance Function, która specjalizuje się w świadczeniu usług z zakresu finansów i księgowości.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska. Sam projekt architektoniczny jest dziełem pracowni CDF Architekci. Za komercjalizację biurowca odpowiada Skanska Property Poland. W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy firmę Bridgestone wspierała międzynarodowa agencja doradcza Colliers International.

Kierując się naszą polityką CSR wspieramy działania proekologiczne, a centralne położenie biura umożliwi wygodne korzystanie z transportu publicznego – dodaje Marta Gabruk, HR Business Partner w Bridgestone.

Maraton przy Królowej Jadwigii

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz