K U L T U R A

Botoks, Sztuka Kochania i inne filmy – w kinie za 10 zł

Najnowsze polskie filmy będzie można obejrzeć w promocyjnej cenie 10 zł – w każdy czwartek. A to za sprawą projektu Kultura Dostępna w Kinach. Seanse w Poznaniu odbywają się w kinie Helios, a rozpoczynają się o 13:00 i 18:00.

Niezwykły film walczący o Oscara „Twój Vincent”, zobaczyć będzie można 25 stycznia. Fanów kina historycznego zainteresują zapewne obrazy „Habit i zbroja” oraz „Zgoda” z Jakubem Gierszałem. Na wielbicieli talentu młodego aktora czeka także, obsypany nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, „Najlepszy”, czyli historia życia Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie, zrealizowana w hollywoodzkim stylu.

Z tytułów, które równie szybko zyskały rozgłos po gdyńskim festiwalu, będzie można zobaczyć uznaną za najlepszy film „Cichą noc” z Dawidem Ogrodnikiem i Arkadiuszem Jakubiakiem, „Człowieka z magicznym pudełkiem” Bodo Koxa oraz „Ptaki śpiewają w Kigali”, ostatnie dzieło duetu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

15 marca kino zaprasza na kontrowersyjny „Botoks” Patryka Vegi opowiadający o polskiej służbie zdrowia. Dwa filmy w poprzedniej edycji cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, dlatego będzie można zobaczyć je raz jeszcze, są to: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz „Po prostu przyjaźń”.

9. edycja projektu Kultura Dostępna w Kinach – repertuar: 18 stycznia Na układy nie ma rady * 25 stycznia Twój Vincent * 1 lutego Człowiek z magicznym pudełkiem * 8 lutego Tarapaty * 15 lutego Po prostu przyjaźń * 22 lutego Zgoda * 1 marca Habit i zbroja * 8 marca Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej * 15 marca Botoks * 22 marca Najlepszy * 29 marca Reakcja Łańcuchowa * 5 kwietnia Cicha noc * 12 kwietnia Dzikie róże * 19 kwietnia Pewnego razu w listopadzie * 26 kwietnia Happy Olo

Bieżący repertuar i adresy kin znajdziesz na www.kulturadostepna.pl

Użyte w artykule zdjęcia: sxc.hu / januszek, Samuel Zeller

Tagi:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz