Aglomeracja

Bomba w banie?

ewakuacja pociągu po alarmie bomb  Foto: fb / Kolejowe Mogilno

Po informacji o podłożonej bombie w banie ewakuowano pasażerów i wstrzymano ruch pociągów na trasie Poznań – Warszawa.

Bomba położona w pociągu IC Warszawa-Berlin, pociąg zatrzymano w Mogilnie – poinformowała nas Joanna – ewakuowano pasażerów i mieszkańców z pobliskich domów.

Nasza czytelniczka dodała, że z Poznania jadą saperzy z Poznania.

Informacje potwierdzili przedstawiciele spółki PKP InterCity. Informują oni, że względów bezpieczeństwa wstrzymano ruch pociągów na trasie Warszawa – Poznań. Decyzję podjęto po informacji iż w pociągu Warszawa – Berlin znajduje się ładunek wybuchowy. Pociąg rzeczywiście zatrzymano na stacji w Mogilnie.

Podróżni w asyście drużyn konduktorskich zostali ewakuowani do szkoły – informuje spółka InterCity – Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową na odcinku Trzemeszno-Kołodziejewo.

Pociąg, w którym ma się znajdować bomba sprawdzają policjanci. To od decyzji Policji zależy przywrócenie ruchu pociągów.

Pierwszym podstawionym na stacji w Mogilnie autobusem odjechało 50 pasażerów bany jadącej na trasie Warszawa – Poznań – Berlin.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i PKP Intercity są gotowe przywrócić ruch pociągów jak tylko zapewnione będzie bezpiczeństwo – czytamy w komunikacie PKO InterCity.

AKTUALIZACJA (23:00) – Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że ruch pociągów może zostać przywrócony około 1:00.

AKTUALIZACJA – Po około 7 godzinach przymusowego postoju pociąg wyruszył w dalszą podróż. Żadnego ładunku wybuchowego nie znaleziono.

Informację otrzymaliśmy na maila news@lepszyPOZNAN.pl – dziękujemy!

Użyte w artykule zdjęcia: fb / Kolejowe Mogilno

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz