Piątkowo

Bolesław Śmiały jest zmarznięty

Dalkia ciepłem się dzieli  Foto: Piotr Rychter

Dalkia ciepłem się dzieli Foto: Piotr RychterTrwa jeszcze usuwanie awarii do której doszło na Piątkowie. Pękła tam rura o średnicy 200 mm, którą dostarczane jest ciepło do części bloków na osiedlu Bolesława Śmiałego. W nocy informowaliśmy, że nie spowoduje ona przerw w dostawie ciepła.

Niestety przerwa ta okazała się niezbędna. Kaloryfery jeszcze przed południem zaczęły stygnąć.

Awaria powinna zostać usunięta około godziny 22:00 – poinformował nas pracownik pogotowia ciepłowniczego Dalkii kilka minut po 20:00. Termin ten podawany jest oczywiście orientacyjnie i może się zmienić. Wszystko zależy od tego, jakie trudności napotka jeszcze ekipa pracująca na miejscu.

Zimne kaloryfery mają mieszkańcy osiedla Bolesława Śmiałego w części od ulicy Wiechowicza w kierunku Lechickiej, a więc w pobliżu budynku PKO i kościoła. Zdaniem naszych czytelników kłęby pary wydobywające się ze studzienek widoczne były od dwóch tygodni.

Ja tu zaraz zamarznę – żali się Madlen. Łączę sie w bólu z Madlen – pisze natomiast Mon – my ze Śmiałego 37 marzniemy!!

Gdy pęknięta rura ciepłownicza zostanie naprawiona powoli zacznie płynąć woda do kaloryferów. Może to potrwać nawet około 2 godzin.

Jak informuje około 22:30 Mon kaloryfery są już gorące! Pozdrawiamy zatem rozgrzewających się teraz mieszkańców i ekipy remontowe Dalkii, które walczyły z awarią 🙂

Para wydobywająca się ze studzienek na os. B. Śmiałego Foto: Monika Walkowiak

Foto – Monika Walkowiak

2 komentarzy

kliknij by dodać komentarz