Aglomeracja

BMW za 700 tys. w poznańskim salonie

BMW i8 Roadster  Foto: materiały prasowe

To auto przyciąga uwagę nie tylko swoim wyglądem, ale również zaawansowaną technologią. BMW i8 Roadster kosztuje pond 700 tys,. zł. Jeden z egzemplarzy można oglądać w poznańskim salonie.

BMW i8 Roadster to sportowa hybryda plug-in zaprezentowana pod koniec 2017 roku w Los Angeles. Oficjalna sprzedaż rozpoczęła się w maju, a jeden z pierwszych egzemplarzy na świecie został zakupiony w Polsce.

Fani motoryzacji i nowych technologii auto mogą zobaczyć w salon Inchcape w Poznaniu 26 października. Ten niezwykle rzadki pojazd jest z pewnością jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji BMW.

Poza wydajną i oszczędną trzycylindrową jednostką benzynową o pojemności 1,5l, wspartą silnikiem elektrycznym, wyróżnikiem pojazdu jest niezwykle lekka konstrukcja LifeDrive. Składa się ona z modułu Drive – aluminiowej ramy – oraz modułu Life, wykonanego z ultralekkiego i wytrzymałego karbonu. Oba moduły są odciążone, co – jak zapewnia producent – umożliwia sportową i wydajną jazdę zgodną z ideą zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjny napęd hybrydowy typu plug-in oferuje 374 KM mocy i generuje moment obrotowy na poziomie 570 Nm, dzięki czemu i8 Roadster przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 s. Liczby te wyglądają jeszcze bardziej imponująco, przy uwzględnieniu ekonomiki jazdy. Średnie zużycie paliwa i8 Roadster wynosi zaledwie 2,1 litra i 14,5 kWh na 100 km!

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz