Aglomeracja

250 zł za średnią 5.0 – takie nagrody w Powiecie Poznańskim

Nagrody Powiatu Poznańskiego  Foto: materiały prasowe

110 uczniów ze szkół powiatu poznańskiego otrzymało nagrody podczas minionej sesji Rady Powiatu w Poznaniu. Stypendiami nagrodzono 74 młodych ludzi. Każdy z nich, w czasie roku szkolnego, otrzyma 250 zł miesięcznie. Warunkiem było uzyskanie średniej ocen na poziomie co najmniej 5,0.

Wśród placówek, które wyróżniły się pod względem liczby stypendystów, znalazł się Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu. Jednym z jego uczniów jest Mateusz Rzyski.

Ta nagroda na pewno pozwoli mi rozwinąć pasje, a także da mi dostęp do materiałów niezbędnych do nauki. Umożliwi mi zakup oprogramowania oraz sprzętu potrzebnego do poszerzania wiedzy informatycznej – powiedział Mateusz. – Ja i moi znajomi skorzystaliśmy też z programów: „Czas zawodowców” oraz „Kuźnia kwalifikacji i kompetencji” – dodał uczeń ZS nr 1 w Swarzędz

Uczniów, którzy wykazali się wybitnymi osiągnięciami w trakcie nauki, wyróżniono nagrodami Starosty Poznańskiego. W tym roku aż 3000 zł otrzymała Wiktoria Zalesińska, reprezentująca Zespół Szkół im. Adama Wodziczki w Mosinie. Wiktoria zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorek do lat 18-tu w Czechach, w trójboju siłowym oraz I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Kielcach, w trójboju siłowym klasycznym.

Ta nagroda jest dla mnie sporym osiągnięciem, choćby dlatego, że kwota nie jest mała. Chciałabym ją przeznaczyć na sprzęt, który jest niezbędny do trenowania – powiedziała Wiktoria. – Szkoła jest dla mnie ważna ale dyscyplina, którą się zajmuję 3 razy w tygodniu jest moją pasją – dodała.

2000 zł przyznano Natalii Szymczak z Zespołu Szkół w Kórniku za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski elity w kolarstwie torowym juniorów młodszych. Natalia powołana została także na Mistrzostwa Świata w kolarstwie szosowym w Insbrucku.

Za zdobycie I miejsca w konkurencji strzelania z kbks podczas 41. Ogólnopolskich Zawodów Sportowo – Obronnych „Sprawni jak Żołnierze 2018”, nagrodę w wysokości 1000 zł otrzymała Julia Nowicka z Zespół Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie.

Starosta poznański, Jan Grabkowski, docenił także Piotra Polnego z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Swarzędzu, Magdalenę Chruścińską z Zespołu Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie oraz Klaudię Filipiak z Zespółu Szkół w Bolechowie.

Zgodnie z zasadami „Programu wspierania edukacji w powiecie poznańskim”, Nagrody Starosty Poznańskiego za bardzo dobre wyniki w nauce otrzymali także uczniowie branżowych szkół I stopnia oraz klas zasadniczych szkół zawodowych. Jednym z wyróżnionych był Bartosz Goraj z ZS im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy.

Oczywiście cieszę się z nagrody. Planuję te pieniądze odłożyć na później, gdyż moją przyszłość wiążę z gastronomią – powiedział Bartosz.

Użyte w artykule zdjęcia: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz