Biofarm Basket Poznań, co za mecz!

Biofarm Basket - Polfarmex Kutno  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Zapowiadając dzisiejszy mecz drużyn I ligi koszykówki męskiej – Biofarmu z Polfarmexem, więcej szans na zwycięstwo dawaliśmy zespołowi gości, ale zostawiając margines „ale”. Gospodarze poważnie potraktowali to „ale” i wygrali, co oznacza że w sporcie wszelkie rachuby są zawodne.

Prowadzenie w tym meczu uzyskali goście, szybko odpowiedzieli gospodarze, kolejno goście, kolejno gospodarze i tak do 5:13 minuty, gdy zespół Biofarmu uzyskał prowadzenie większe niż 2 punkty. W ciągu kolejnych 2 minut zwiększył je do 9 punktów /17:8/, by w następnych 3 minutach przegrać 0:9. W ten sposób ustalono wynik 1 kwarty 17:17. Podobnie jak na początku meczu prowadzenie w 2 kwarcie uzyskują koszykarze Kutna, ale wynik w tej części meczu cały czas kręci się wokół remisu. Dopiero na niespełna 2 minuty przed końcem tej kwarty zespół gości podwyższa prowadzenie do 8 punktów /32:24/. Jeszcze „szarpnięcie” zespołu Biofarmu, które pozwala zmniejszyć różnice punktową do 4 na naszą niekorzyść 28:32 i takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania.

Trzecia kwarta łącznie jest remisowa. Najpierw dochodzimy rywala i wychodzimy nawet na prowadzenie, ale później oddajemy je i ostatecznie remisujemy tą kwartę 16:16. W ten sposób utrzymuje się prowadzenie rywala – drużyny Polfarmexu 48:44. Dotychczasowy przebieg gry i rezultat punktowy zapowiadają prawdziwe emocje w 4 kwarcie, ponieważ prowadzenie czterema punktami niczego nie sugeruje. Czwarta kwarta jest najlepsza w całym meczu. Gonimy rywala i po 2 minutach doprowadzamy do remisu /48:48/, ale na prowadzenie wychodzimy dopiero na niecałe 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry: 65:64. Nie wiadomo dlaczego, ale do tego momentu goście się uparli i to skutecznie, aby to spotkanie wygrać. Cale szczęście, że poznaniacy to też uparty naród i mieli podobny cel. Tym razem celowali w tym uporze i ostatecznie ku olbrzymiej radości licznie zgromadzonych sympatyków miejscowej drużyny – zwyciężyli.

Punkty zdobyli:

– dla Biofarmu

F. Struski 22, 2×3, 9zb., J. Fiszer 17, 2×3,7zb., M. Kurpisz dd 11, 11zb., P. Wieloch 9, A. Metelski 9, M. Czyż 2, M. Samsonowicz 2,

– dla Polfarmexu

A. Kobus 15, 2×3, D. Janiak 12,2×3, M. Szwed 10, T. Wojdyła 7, 5zb., D. Adamczewski 8, 2×3, M Zębski 6, J. Sobczak 3,1×3, Sz. Pawlak 3, 1×3

Biofarm Basket Poznań – Polfarmex Kutno 72:64 (17:17, 11:15, 16:16, 28:16)

Tekst: basket.poznan.pl