Stare Miasto

Bimby wracają na Hetmańską

Torowisko na Hetmańskiej po remoncie  Foto: UMP

Remont torowiska na ulicy Hetmańskiej dobiegł szczęśliwie do końca. Bimby wrócą tutaj w poniedziałek 2 lipca. Utrudnienia dla kierowców skończyły się nieco wcześniej.

Remont torowiska i związanej z nim infrastruktury prowadzony był od ronda Starołęka do wiaduktu nad ul. Dolna Wilda. Prace rozpoczęły się pod koniec kwietnia i właśnie się zakończyły.

Trasa tramwajowa przejezdna będzie już 1 lipca. Jednak ze względu rozpoczęcie dwóch innych remontów torowych w Poznaniu, ruch tramwajowy wróci na ul. Hetmańską od 2 lipca – informuje Wojciech Tulibacki z MPK Poznań.

Nową nawierzchnię i wiaty zyskały przystanki nad Drogą Dębińską. Zadbano również o otoczenie trasy od Dolnej Wildy do przystanku przed rondem Starołęka.

Po remoncie bimby będą mogły jeździć tędy z prędkością sięgającą do 60 km/h.

Gdy bimby* wrócą na Hetmańską, ekipy remontowe rozpoczną prace w innych częściach Poznania.

Właśnie w poniedziałek 2 lipca rozpocznie się przebudowa przejazdu przez torowisko na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Grochowskiej. Asfalt zostanie tutaj zastąpiony tworzywem sztucznym, które powinno być trwalsze. Ma też wpłynąć na ograniczenie hałasu. Prace tutaj mają zakończyć się w poniedziałek 16 lipca.

Także w poniedziałek 2 lipca rozpocznie się kompleksowa modernizacja sieci trakcyjnej od węzła Traugutta do pętli Dębiec. Wymiana m. in. starych słupów trakcyjnych i systemu sterowania ruchem na pętli Dębiec trwać będzie do 2 września.

Naprawa zwrotnicy i części łuku na skrzyżowaniu ulicy Królowej Jadwigi i Górnej Wildy od strony Wierzbięcic prowadzona będzie w weekend 7-8 lipca.

Nieprzejezdny dla tramwajów będzie odcinek od ul. Wierzbięcice do Półwiejskiej – informuje Zarząd Transportu Miejskiego – przez dwa dni tramwaje w kierunku Rataj będą jeździć objazdami przez ul. Wierzbięcice i Górna Wilda.

Podczas prowadzonych prac na torowisku zwężona dla samochodów ul. Królowej Jadwigi.

*bimba – to w gwarze poznańskiej tramwaj

Użyte w artykule zdjęcia: UMP

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz