Stare Miasto

Tańsze pociągi na Jarocin Festiwal!

Koleje Wielkopolskie - Dworzec Cesarski  Foto: T. Dworek

13 lipca rozpoczyna się tegoroczna edycja Jarocin Festiwal. Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Metropolia Poznań, w ramach systemu Poznańskiej Kolei Metropolitalnej dojazd i powrót z festiwalu będzie tańszy!

Specjalna oferta będzie skierowana dla uczestników Festiwalu posiadających trzydniowy karnet wstępu na Jarocin Festiwal 2018 lub opaskę dodawaną do karnetu, które upoważniają do: przejazdu w relacji Poznań Gł. – Jarocin, w pierwszych dwóch dniach rozpoczęcia Festiwalu tj. 13 i 14 lipca br. z rabatem 30% oraz darmowego przejazdu w relacji Jarocin – Poznań Gł. w dniu zakończenia Festiwalu tj. 16 lipca br. o godzinie 2:04. Oferta dotyczy wyłącznie Kolei Wielkopolskich – operatora Poznańskiej Kolei Metropolitalnej.

Ulgi w kosztach dojazdów, które adresowane będą do uczestników festiwalu w Jarocinie pokryte zostaną po połowie przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań i miasto Jarocin – informował w trakcie dzisiejszego spotkania z dziennikarzami starosta poznański Jan Grabkowski.

Festiwal w Jarocinie 2018 to 3 dni, 4 sceny, ponad 50 koncertów i wydarzeń. Jarocin Festiwal odbędzie się w dniach 13-15 lipca 2018. Bohaterem tegorocznego motywu na Festiwalu w Jarocinie będzie Johnny Rotten – wokalista Sex Pistols i Public Image Limited.

Festiwal już drugi rok z rzędu odbędzie się w przestrzeni miejskiej Jarocina. Na czterech scenach usytuowanych w centralnych punktach miasta wystąpi kilkudziesięciu artystów. Nie zabraknie też Rytmów Młodych – legendarnego konkursu dla debiutantów, w jury którego zasiądzie w tym roku m.in. Katarzyna Nosowska, laureatka Rytmów w roku 1992.

Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie, który później przyjął nazwę Festiwal Muzyków Rockowych – powstał w najbardziej popularnej formie w 1980 roku z inicjatywy Waltera Chełstowskiego, chociaż festiwale muzyczne odbywały się tutaj już od 1970 roku. Dość długo był największym festiwalem muzyki młodzieżowej, głównie rockowej w państwach Bloku wschodniego.

Użyte w artykule zdjęcia: T. Dworek, KW / materiały prasowe, Metropolia Poznań / materiały informcyjne

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz