POZnań

Bimbą za darmo!

Tramwaj - Most Teatralny - Kaponiera  Foto: lepszyPOZNAN / TD

Dzieci i młodzież będą mogły jeździć komunikacją miejską za darmo. Darmowa jazda nie będzie jednak dla wszystkich i ograniczona zostanie do granic Poznania. Będzie to kosztować Miasto około 1.000.000,00 złotych rocznie.

Zwolnienie z opłat za przejazdy wszystkich młodych poznaniaków kosztować mogło nawet około 6.700.000,00 złotych. Zaproponowano zatem, by z bezpłatnej komunikacji mogły korzystać dzieci i młodzież, których rodziny spełniać będą założone w projekcie kryteria dochodowe.

Teraz wszystko jest w rękach radnych. Jeśli Rada Miasta Poznania poprze taki projekt z bezpłatnych przejazdów skorzysta około 8.000 dzieci i młodzieży, których rodzice pobierają zasiłek rodzinny.

Zgodnie z projektem darmowe przejazdy przysługiwałyby dzieciom i młodzieży od 1 października roku, w którym ukończą 7. rok życia, do dnia 30 września roku, w którym ukończą 18. rok życia. Z oferty będą mogły skorzystać rodziny zamieszkałe na terenie Poznania, które otrzymują decyzje o przyznaniu zasiłku rodzinnego z Poznańskiego Centrum Świadczeń. Aby otrzymać zasiłek na dziecko, dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać kwoty 674 zł lub 764 zł w przypadku, gdy w rodzinie jest dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Uprawnienie będzie zapisywane raz w roku na karcie PEKA dziecka w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań na okres do dnia 31 października. Zasiłek rodzinny przyznawany jest na okres od 1 listopada do 31 października następnego roku kalendarzowego.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / TD

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz