Stare Miasto

Bimba wypadła z szyn i uderzyła w kamienicę

WYpadek na Marcinkowskiego  Foto: news@lepszypoznan.pl

W centrum poznania wykoleił się tramwaj linii 23. Na łuku ul. Podgórnej i al. Marcinkowskiego wypadł z szyn i uderzył w kamienicę. Jak podaje Policja nikomu nic się nie stało.

Linia 23 została uruchomiona na czas remontu ulicy Sw. Marcin i na Marcinkowskiego miała ostatni przystanek, gdzie tramwaj powinien wycofać się na przystanek przy Galerii MM. Z niewyjaśnionych przyczyn tramwaj wyjechał z szyn i uderzył w budynek.

W tramwaju nie było zbyt wielu pasażerów. Policja zapowiada weryfikacje monitoringu. Ulica Podgórna jest też ważna z komunikacyjnego punktu widzenia, ponieważ na czas remontu Św. Marcina jest to jedyna droga bimb przez Centrum.

Na czas usuwania zatoru tramwaje linii 23 będą kursować do pętli Zawady – informuje poznańskie MPK – “szesnastki” pojadą objazdem przez rondo Śródka a “piątki” przez rondo Rataje.

Ranny podczas tego wypadku został tylko motorniczy wykolejonej bimby. Ma pokaleczone ręce. Zniszczona jest też całkowicie jedna z witryn sklepu. Sam budynek nie jest zagrożony.

W rejonie wypadku poważnie utrudniony jest przejazd samochodów. Całkowicie zakorkowane są ulice prowadzące na plac Wolności, a więc m. in. Strzelecka, gdzie korek zaczyna się w okolicy Długiej i Podgórna.

AKTUALIZACJA (12:50) – wykolejona bimba została ustawiona na torach, ale nie oznacza to końca kłopotów.

AKTUALIZACJA (14:20) – ruch tramwajów został przywrócony

Użyte w artykule zdjęcia: news@lepszypoznan.pl, fb / Hotel Rzymski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz