Stare Miasto

Darmowa karuzela dla gzubów

Karuzela na placu Wolności - Betlejem Poznańskie  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Karuzele działające na placu Wolności w ramach Betlejem Poznańskiego cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko najmłodszych. Z myślą jednak właśnie o nich atrakcja ta będzie darmowa przez dwa dni.

Choć samo Betlejem Poznańskie to impreza organizowana przez Miasto, to ceny wszystkich atrakcji ustalają właściciele karuzel. Władze Poznania zdając sobie sprawę, że nie wszystkich rodziców stać na zafundowanie swoim dzieciom choćby przejażdżki na karuzeli, zapłaciły za bilety.

Z darmowych przejażdżek będą mogły skorzystać tylko dzieci do 15 roku życia. Akcja obejmuje wszystkie cztery karuzele rozstawione na placu Wolności, także diabelski młyn. Opiekunowie chcący towarzyszyć pociechom będą musieli jednak kupić bilety dla siebie.

Dotyczy to zwłaszcza największej z nich, a więc diabelskiego młyna. Można z tej karuzeli podziwiać panoramę miasta, ale ze względu na bezpieczeństwo dzieci do 12 roku życia mogą korzystać z niej wyłącznie w towarzystwie opiekuna.

Z obrotowej karuzeli z reniferami mogą samodzielnie korzystać dzieci od 6 lat, a z roller coastera dzieci, które skończyły 7 lat. Na najmłodsze gzuby czeka tzw. karuzela wenecka, przeznaczona dla dzieci, które skończyły 3 lata.

Z bezpłatnej przejażdżki będzie można skorzystać w poniedziałek i wtorek (18-19.12) między 11:00 a 14:00.  Samo Betlejem Poznańskie trwać będzie do 22 grudnia.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz