Aglomeracja

Bimbą i autobusem za darmo – tylko niektórzy i tylko w czwartek!

autobus  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Darmowa i na dodatek w zgodzie z prawem jazda bimbą czy autobusem? To jest oczywiście możliwe, ale tylko jednego, szczególnego dnia – Dnia bez Samochodu.

Ten dzień, który przypada na czwartek (22.09) jest niejako kulminacją Tygodnia Zrównoważonego Transportu, który organizowany jest w naszej aglomeracji. Kto może korzystać z darmowej jazdy?

Tego dnia można za darmo korzystać z transportu publicznego, organizowanego przez Zarząd Transportu Miejskiego, na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu – informuje ZTM.

Posiadacz ważnego (to bardzo ważne!) dowodu rejestracyjnego samochodu będzie mógł skorzystać z darmowych przejazdów autobusami czy bimbami.

Jeszcze tylko do czwartku można również skorzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego w promocji. Dzięki specjalnej taryfie, wprowadzonej z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu, pierwsza godzina wypożyczenia koła* będzie całkowicie darmowa.

*koło – nie, nie – proszę się nie martwić, że wypożyczycie w promocji tylko część roweru. W gwarze poznańskiej koło, to rower. Cały rower. Bimba to oczywiście tramwaj.

Poznański Rower Miejski

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm, lepszypoznan.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz