Sport

Bifins – kraulem w płetwach stereo, w weekend w Termach

Pływanie w płetwach start  Foto:

W najbliższy weekend na Termach Maltańskich rozegrane zostaną zawody Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Jest to niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu pływackiego, która z roku na rok zdobywa sobie coraz więcej zwolenników, a wręcz pasjonatów.

Pływanie w płetwach startW Poznaniu, pływanie w płetwach promuje Wielkopolski Klub Sportowy, na którego stronie internetowej wkspoznan.pl można znaleźć nie tylko informacje o zasadach treningu, ale także galerię zdjęć, czy harmonogram zawodów krajowych.

Pływanie w płetwach jest zaliczane do płetwonurkowania sportowego, to dyscyplina bardzo widowiskowa, a konkurencje szybsze i bardziej dynamiczne niż w pływaniu tradycyjnym.

Zawody odbywają się na różnych dystansach w kilku konkurencjach, m.in. pod powierzchnią na wstrzymanym oddechu, z butlą z tlenem albo bifins – pływanie kraulem w płetwach stereo.

Swój w zawodach zapowiedziało 15 klubów z całej Polski, a także medaliści Mistrzostw Świata i Europy Juniorów oraz finaliści w/w imprez w kat. juniorów i seniorów m.in: Weronika Prentka – Mistrzyni Świata Juniorów, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, finalistka Mistrzostw Europy Seniorów

Pływanie w płetwach Foto: mat. prasowe

Na Termach swoje umiejętności będą prezentowali m.in. finaliści Mistrzostw Świata i Europy Juniorów i Seniorów: Katarzyna Truszczyńska, Mateusz Surmiej, Agata Struk, Michalina Demska, Kinga Małachowska, Joanna Sarna, Jakub Górny, Oskar Borowczyk, Waldemar Krakowiak, Amelia Pisarczyk.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz