Sport

Bieg w spodenkach ciotki Genowefy czyli atrakcje młodzieżowej spartakiady

Spartakiada Trenera Osiedlowego  Foto: materiały prasowe

Finały największego wakacyjnego turnieju piłki nożnej, kilkanaście konkurencji indywidualnych, sześć zespołowych, strzelnica paintballowa, aquazorbing, mini trampolina czy zjazd na tyrolce to tylko niektóre atrakcje Spartakiady Sportowej Trenera Osiedlowego AWF 2015.

W najbliższy piątek o godzinie 12:00 nastąpi uroczyste otwarcie zawodów. Tradycyjnego wykopu piłki – oznaczającego początek rywalizacji dokona Zastępca Prezydenta Miasta- Mariusz Wiśniewski.

Od 11:00 w biurze zawodów, trwać będą zapisy na konkurencje indywidualne i zespołowe. Wśród nich: bieg na szczudłach, skoki kangurze, slalom z rożkiem, bieg w spodenkach ciotki Genowefy, slalom stonogi czy konkurs celności. Finały Decathlon Cup, największego wakacyjnego turnieju piłki nożnej trwać będą od 10:00 do około 16:00. Wśród innych konkurencji zespołowych warto wymienić chociażby unihokej, siatkówkę plażową, mini tenis czy streetball.

Spartakiada to już siódme, coroczne spotkanie wszystkich dzieci uczestniczących na co dzień w zajęciach z Trenerami Osiedlowymi AWF na 30 boiskach rozlokowanych na terenie miasta. Na imprezie może pojawić się nawet ok. 600 dzieci – mówi Szymon Rakowski – jeden z koordynatorów programu. Na najlepszych czekają nagrody, medale, puchary i dyplomy. Uczestnicy zmagań otrzymają również koszulki sportowe oraz wodę mineralną- dodaje Rakowski

Trener Osiedlowy - zajęcia dla dzieciaków

Dotychczas Trenerzy – studenci i absolwenci poznańskiego AWF prowadzili swoje działania na 20 obiektach, jednak w zeszłym roku głosami mieszkańców miasta projekt otrzymał wsparcie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Dzięki tym funduszom jak również dotacji z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki w tym roku program będzie największym z dotychczas prowadzonych.

Przez cały sierpień najbardziej aktywni uczestnicy programu będą brać udział w obozach sportowo- rekreacyjnych w ośrodku AWF Poznań w Chycinie (woj. lubuskie).-mówi Tomasz Ber- koordynator działań organizacyjnych. W czasie czterech, 5- dniowych turnusów przeszło 200 dzieci dowie się między innymi jak można animować czas na boisku, pozna gry i zabawy tradycyjne, uczestniczyć będzie w spływie kajakowym i rajdzie rowerowym. Przede wszystkim będzie się dobrze i bezpiecznie bawić. Wszystko oczywiście zupełnie za darmo. – dodaje Ber.

Zajęcia z Trenerami Osiedlowymi AWF potrwają do listopada lub grudnia 2015 roku (w zależności od wykorzystania środków). Wszystkie szczegóły dotyczące zajęć, w tym godziny zajęć, boiska objęte programem, szczegóły zajęć dla seniorów pod adresem www.trener.awf.poznan.pl oraz na profilu Facebook.com/TrenerOsiedlowy

Zajęcia w ramach projektu Trener Osiedlowy AWF

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz