W najbliższy piątek i sobotę (28 i 29 października) odbędzie się akcja bezpłatnych badań technicznych pojazdów samochodowych. Projekt wspiera i finansuje miasto Poznań oraz Starostwa Powiatowiatowe w Poznaniu i Obornikach. Celem akcji jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach.
Badania przeprowadzane będą w zakresie sprawności i prawidłowości działania układów hamulcowych, stanu ogumienia. Skontrolować będzie można także ustawienie świateł.
Bezpłatne badania wykonywane będą w godzinach funkcjonowania w 45 stacjach kontroli pojazdów na terenie miasta Poznania, 47 na terenie powiatu poznańskiego oraz 3 na terenie powiatu obornickiego.
Poniżej wykaz stacji, które będą dokonywały bezpłatnych kontroli:
Stacje Kontroli pojazdów na terenie Poznania (28-29.10.2011)
Stacje Kontroli pojazdów na terenie Powiatu Poznańskiego (28-29.10.2011)
Stacje Kontroli pojazdów na terenie Obornik (28-29.10.2011)


![Antoninek otwarcie sciezki w koronach drzew [PIM] (5) Foto: Tomasz Dworek Antoninek otwarcie sciezki w koronach drzew [PIM] (5) Foto: Tomasz Dworek](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/9kZHEY-313x168.jpg)




![Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/6o73tk-313x168.jpg)









Co jest podstawą do bezpłatnego badania – auto zarejestrowane w Poznaniu/okolicach czy zameldowanie na tym obszarze?
trzeba miec poznanska albo powiatowa rejestracje