Dopiewo

Bejmy wydane z myślą o najmłodszych

Place zabaw w Dopiewie  Foto: UG Dopiewo / MJ, JB

Na nowe atrakcje na placach zabaw, z których mogą korzystać najmłodsi mieszkańcy Gminy Dopiewo, wydano kilkaset tysięcy złotych.

Gmina Dopiewo zakończyła prace polegająca na doposażeniu placów zabaw w nowe urządzenia do zabawy dla najmłodszych – wyjaśniają samorządowcy – łączna kwota inwestycji wyniosła ponad 400.000 złotych, a na część urządzeń Gmina pozyskała dofinansowanie zewnętrzne.

Za 145.000 zł udało się w Dąbrowie kupić zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, nową nawierzchnię, w Dąbrówce ławkę z przewijakiem, w Dopiewcu nowy zestaw do zabawy, nawierzchnię i huśtawkę, w Lisówce zestaw sprawnościowy, nawierzchnię oraz huśtawkę i w Zakrzewie kupiono linearium, nawierzchniaę i huśtawki. We wszystkich tych miejscach kupiono i ustawiono również kosze na śmieci w kształcie kredek.

Dodatkowo za kwotę ponad 148.000 zł doposażono park Leśny Zakątek w Skórzewie, w ramach wygranej w Dopiewskim Budżecie Obywatelskim w 2020 roku – dodają samorządowcy – pojawiły się nowe ławki betonowe, ławki huśtawki, kosze na śmieci, stół do szacho-chinczyka, stojak na rowery, konstrukcja drewniana, słupek do ładowania.

W Gołuskach również dzięki ubiegłorocznej wygranej w Dopiewskim Budżecie Obywatelskim za kwotę 25.000 zł kupiono urządzenie street workout, tyrolkę, a także zestaw sprawnościowy, które zostały zamontowane na terenie rekreacyjnym Park Wiejski w Gołuskach.

Wzbogacony został również Pumptrack w Dąbrówce. Pojawiły się tutaj ławki, kosz na śmieci i stojaki na rowery. Nowe ławki pojawiły się również na boiskach wiejskich w Dąbrowie i Zakrzewie.  Nowe elemety pojawiły się również na placach zabaw w Dopiewcu, Gołuskach, Skórzewie, Konarzewie i Dopiewie.

Place zabaw w Dopiewie Foto: UG Dopiewo / MJ, JB
Użyte w artykule zdjęcia: UG Dopiewo / MJ, JB

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz